Beata Maj nową dyrektor krotoszyńskiego szpitala. Wiemy, czym zajmie się najpierw

0
Beata Maj, a więc dotychczasowa dyrektor ds. administracyjno-finansowych Szpitala Powiatowego w Krotoszynie została nową szefową tej placówki. Oficjalnie przejęła stery 28 września. Umowa obowiązuje przez sześć lat.

Szpital w Krotoszynie ma nową dyrektor. To Beata Maj, która w ostatnim czasie była pełniącą obowiązki dyrektora, a przez dwa ostatnie lata pracowała na stanowisku dyrektora ds. administracyjno-finansowych. To jej wizja funkcjonowania tej placówki najbardziej spodobała się zarządowi.

– Moim głównym celem będzie dbanie o zespół, bo bez niego szpital nie może funkcjonować. Nasza placówka boryka się z takimi samymi problemami, jak większość szpitali w Polsce. Dlatego utrzymanie kadry medycznej i pozyskanie nowych specjalistów to główne zadania, jakie przed sobą stawiam – powiedziała w rozmowie z portalem wlkp24.info nowa dyrektor szpitala.

Nowa dyrektor szpitala w Krotoszynie (rozmawialiśmy 30 września) pamiętała o święcie, które przypada 1 października, a więc Międzynarodowym Dniu Pracownika Ochrony Zdrowia oraz Międzynarodowym Dniu Lekarza. – Składam najserdeczniejsze życzenia z tej okazji wszystkim przedstawicielom zawodów medycznych. Wiem, że zawód, który wykonują, to ogromna odpowiedzialność. Z podziwem obserwuję ich pracę i zdaję sobie sprawę, jaki ciężar odpowiedzialności za nasze zdrowie i życie dźwigają na swoich barkach. Życzę im zdrowia i wszelkiej pomyślności – podkreśla.

Komisja, której zadaniem był wybór nowego dyrektora, obradowała 21 września. Przesłuchano wówczas czterech kandydatów. Oferty złożyło pięć osób, ale jedna z kandydatur była niekompletna pod względem formalnym, przez co nie spełniała wymogów. Obrady jednak przerwano, bo starosta musiał wyjechać służbowo do urzędu marszałkowskiego. Ponownie zebrano się dzień później i w tajnym głosowaniu wybrano Beatę Maj. – Wybrano właśnie tę osobę, ponieważ najwidoczniej przedstawiła koncepcję najbardziej odpowiadającą komisji. Mnie ta koncepcja najbardziej odpowiadała, a w dodatku pani Maj zaprezentowała się jako osoba kompetentna i skromna – wyjaśnił Stanisław Szczotka, starosta krotoszyński.

Jak podkreślił w rozmowie z wlkp24.info, pozostali kandydaci nie odpowiedzieli na wszystkie pytania komisji konkursowej. – Na przykład nie do końca wiedzieli, skąd wziąć środki na modernizację budynku przy ul. Bolewskiego – dodał.

Wizja działania Beaty Maj pokrywa się z wymaganiami starosty, który podkreślił, że priorytetem jest zjednoczenie załogi. – Niestety, dwóch poprzednich dyrektorów tego warunku nie spełniło. Dotarły natomiast do mnie informacje od lekarzy i pielęgniarek, że pani Maj umie rozmawiać z ludźmi i chce rozmawiać z ludźmi – zaznaczył Stanisław Szczotka.

Umowa z nową dyrektor Szpitala Powiatowego w Krotoszynie będzie obowiązywać przez sześć lat.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick