Beata Klimek podjęła decyzję – hala przy Kusocińskiego

0

„Po czasie analiz ekonomicznych, sportowych, ale także społecznych, podjęłam decyzję, że hala widowiskowo – sportowa w Ostrowie Wielkopolskim powinna powstać przy ulicy Kusocińskiego” – ogłosiła dzisiaj prezydent miasta Beata Klimek. Z tym, że miasto nie chce kupować zmodernizowanych obiektów, a odkupić je w obecnym stanie i prace przeprowadzić na własną rękę.

"Była to trudna decyzja, ponieważ poza opcją na Kusocińskiego rozważaliśmy także budowę hali przy Wojska Polskiego. Szczegółowo analizowałam argumenty obu koncepcji. Obiekt przy Kusocińskiego, po rozbudowie według wykonanego już projektu, spełniać będzie wymagania licencyjne dla koszykówki oraz piłki ręcznej. Co ważne, inwestycja ta posiada już także pozwolenie na budowę. Również dzięki tej inwestycji powstanie największy kompleks sportowy w mieście (w posiadaniu miasta jest także znajdujący się tam stadion piłkarsko – lekkoatletyczny). W mojej opinii, ze względu na koszty inwestycji oraz czas jej realizacji, budowa przy ulicy Kusocińskiego jest rozwiązaniem optymalnym.

Opinie prawne jednoznacznie wskazują jednak, w jaki sposób inwestycja ta może zostać zrealizowana – jedyną możliwością jest wykup obiektów w obecnym stanie i realizacja tej inwestycji przez miasto. Stosowną propozycję w tej sprawie złożyłam dziś spółce BM Slam" – czytamy na facebookowym profilu Beaty Klimek.

Paweł Matuszewski, prezes BM Slam Stali i współwłaściciel obiektów, podkreśla, że jest jeszcze za wcześnie na jakikolwiek komentarz ze strony spółki. Stanowisko w tej sprawie powinno zostać wypracowane w ciągu kilku najbliższych dni. 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick