Beata Klimek o Chinach. Jedyny taki wywiad w Telewizji Proart!

4
Już dziś (piątek) o godzinie 20.20 na antenie Telewizji Proart specjalny wywiad z Beatą Klimek, prezydent miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Poruszony został temat delegacji i współpracy z Chińską Republiką Ludową.

Wywiad poprowadzony przez Paulinę Szczepaniak dotyczył ostatniej delegacji ostrowskiego magistratu do Chin w sprawie współpracy międzynarodowej. Beata Klimek odpowiedziała na pytania między innymi, czego dotyczyć będzie współpraca, jakie korzyści osiągnie Ostrów Wielkopolski i jak wyglądał skład delegacji.

PREMIERA: PIĄTEK (22.03) GODZINA: 20:20 NA ANTENIE TELEWIZJI PROART

Powtórka: sobota (23.03) godz. 20.20, niedziela (24.03) godz. 17.40.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Jak dobrze, że współpracujemy z lolokalnym rządem komunistycznego kraju, który więzi w obozach koncentracyjnych miliony muzułmanów i innych mniejszości etnicznych. Polecam poczytać o Xinjiang. Zobaczyć wywiady z byłymi więźniami, którzy opowiadają o torturach.

    • Wysłuchałem wywiadu z panią prezydent. Będziemy tworzyć w Ostrowie Hub- port przeładunkowy. ciekawe. A to miasto ma jakiś teren na ten hub? Hub w Chengdu ma tak na oko powierzchnię Ostrowa. A my? Hektar czy dwa? W porywach? Kilka torów, obwodnica, do najbliższej drogi szybkiego ruchu jakieś 50 km? Banialuki jakie nam się wciska po prostu porażają. Memorandum przedstawia się tak, jakby to była umowa handlowa, gospodarcza, czy jakakolwiek. A to kolejny list intencyjny. Prezes Ziółkowski pojechał ze względu na produkcję „zielonego” prądu na potrzeby kilku firm? Będziemy go wysyłać do Chin czy może Chiny wyślą do nas? A może Chiny wybudują nam elektrownię atomową? Ostrowianie, takiego steku bzdur już dawno nie słyszałem, a wszystko po to, żeby uzasadnić konieczność tygodniowej wycieczki do Chin. Poczekajmy na efekty. Stawiam dolary przeciw orzechom, ze skończy się tak jak współpraca z innymi miasteczkami na Zachodzie.

  2. A można będzie zadać pani prezydent pytanie dlaczego ulga na przekształcenie użyteczności wieczystej we własność w Ostrowie jest 5-krotnie wyższa niż w Gdańsku (z którym tak się solidaryzowała podczas żałoby po prezydencie tego miasta), Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Łodzi itp. Czy ostrowscy seniorzy są o 5 razy bogatsi od mieszkańców wymienionych miast? Czy rozmowa będzie tylko na temat Chin tak bliskim mieszkańcom miasta.

  3. Daliście pani władzę w mieście na kolejną kadencję to, nie narzekajcie, będziecie mieli drodzy seniorzy tężnie itp. i bijcie brawo pani prezydent wszyscy razem w jednym tempie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick