Bazy LPR czynne dłużej. Ratownicy będą latać do 20.00

0
Baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Michałkowie
To już przesądzone Lotnicze Pogotowie Ratunkowe będzie latać dłużej. Od 1 lipca zmieni się liczba godzin funkcjonowania baz, a co za tym idzie także długość czasu, kiedy latać będą mogły śmigłowce. Ma to poprawić bezpieczeństwo mieszkańców i szybkość dotarcia do poszkodowanych.

Śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego będą latać w większym wymiarze godzin. Od 1 lipca 2020 roku będą to ramy czasowe od 7.00 do 20.00. Dodatkowo cztery bazy na terenie Polski będą funkcjonować całą dobę. Mieszkańców południowej Wielkopolski najbardziej interesuje jednak czas pracy „Ratownika 21”, który stacjonuje w Michałkowie pod Ostrowem Wielkopolskim. Będzie on latać właśnie od 7.00 do 20.00.

Trzynastogodzinny czas aktywności, w trakcie którego śmigłowiec będzie mógł zostać poderwany do lotu może się wiązać ze zwiększeniem zatrudnienia liczby ratowników w bazach, ale ostateczne decyzje jeszcze w tej sprawie nie zapadły. – Na razie nie wiadomo, czy zostanie zwiększona obsada. Niewykluczone, że będzie taka potrzeba. Obecnie są prowadzone analizy – mówi Łukasz Chalupka, zastępca rzecznika Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

ZOBACZ TEŻ: Kradł ampułki z lekami. Były szef bazy LPR w Michałkowie skazany

Baza LPR w Michałkowie funkcjonuje od kilku lat. W listopadzie 2018 roku oficjalnie oddano do użytku nowy budynek z hangarem będący stałą siedzibą bazy. Wcześniej ratownicy korzystali z bazy kontenerowej zlokalizowanej na terenie sąsiadującego lotniska.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick