DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Basen "Olimpijska" rozpoczął nowy sezon! Tłumy już pierwszego dnia

Basen miejski „Olimpijska” w Ostrowie Wielkopolskim ponownie otwarty dla osób chcących skorzystać z wodnych atrakcji. Sezon rozpoczął się wczoraj, w czwartek 8 czerwca. Ceny biletów pozostają na tym samym poziomie, jak w ubiegłym roku. Jest jednak jedna zmiana – od teraz „wejściówki” można kupić przez internet.

999 – tyle osób odwiedziło w dniu otwarcia basen miejski przy ulicy Paderewskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Obiekt otwarto wczoraj, w czwartek 8 czerwca. Ostrowski basen miejski to całe mnóstwo atrakcji i świetnej zabawy. Wśród nich m.in.: zjeżdżalnie dla dzieci i dorosłych, gejzery wodne, 3 tory do pływania, rwąca rzeka oraz strefa dla małych dzieci.

Na ostrowskim basenie nad bezpieczeństwem osób tam przebywających czuwają wykwalifikowani ratownicy. W tym miejscu należy przypomnieć podstawowe zasady bezpieczeństwa. – Podstawowa kwestia to nie jedzenie niczego bezpośrednio przed wejściem do wody oraz nie spożywać alkoholu. Na basenie miejskim nie wchodzimy też z przekąskami do wody. Od tego roku mamy też na obiekcie ochronę, która będzie pilnowała tego, by na terenie nie spożywać napojów procentowych – mówi Maciej Siwek, prezes WOPR w Ostrowie Wielkopolskim.

W czerwcu basen otwarty będzie przez siedem dni w tygodniu od 10.00 do 19.00. W lipcu i sierpniu godziny otwarcia obiektu zostaną wydłużone. W tygodniu basen będzie otwarty do 21, a w weekend do 22. Osoby korzystające z wodnych atrakcji nie muszą się też martwić o temperaturę wody, bo jest ona podgrzewana.

W 2021 roku z basenu skorzystało 38,5 tysiąca osób, zeszłoroczny sezon ponad 50 tysięcy odwiedzających. Jak będzie w tym roku? Patrząc na frekwencje z pierwszego dnia, rekord może zostać pobity.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz