Barok w Lewkowie, czyli jak spędzano popołudnia w dworkach i pałacach

4
Bogato zdobione stroje, instrumenty sprzed kilku wieków i młode pokolenie, które kultywuje tradycje oraz zwyczaje epoki baroku. We wtorkowe popołudnie można się było przenieść w Pałacu w Lewkowie do XVII wieku za sprawą koncertu Muzyka i taniec. Na wlkp24.info zobaczysz relację z tego wydarzenia.

We wtorkowe popołudnie mieszkańcy Lewkowa i okolic mieli okazję przenieść się w czasie do epoki baroku. Wyremontowany niedawno pałac w tej miejscowości przyciągnął urokiem, a klimat minionych czasów stworzyły dwa zespoły prezentujące muzykę dawną i tańce popularne w XVII wieku.

Na scenie zaprezentowali się członkowie Zespołu Muzyki Dawnej przy Zespole Placówek Pozaszkolnych – Centrum Wspierania Uzdolnień w Jeleniej Górze oraz Zespół Muzyki i Tańca Dawnego Capella Antiqua Bialostociensis. Ci pierwsi są laureatami m.in. Brązowej Harfy Eola 43. Schola Cantorum, a zespół z Białegostoku wygrał Grand Prix 42. Schola Cantorum.

Młodzi artyści zaprezentowali całkowicie różny repertuar. Jedni zagrali na instrumentach sześć utworów z epoki baroku, a drudzy postawili na taniec i prezentację obyczajów dworskich z XVII wieku. Niewykluczone, że właśnie w taki sposób spędzali czas ówcześni właściciele Pałacu w Lewkowie oraz zaproszeni przez nich goście.

Zobaczcie relację wideo dołączoną do tego artykułu, aby również przenieść się w epokę baroku.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick