DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

"Bajka" z dwoma językami. Jak wyszkolić małych lingwistów?

Nauka tak małych dzieci wymaga specjalnych metod. Wiele z nich nie do końca rozumie sens wielu słów w języku polskim, a co dopiero w obcym. Dlatego przedszkole „Bajka” z Jankowa Przygodzkiego chce, by nauczycielki były przygotowane do edukowania dzieci przez fachowców. A wiedza jest im potrzebna, bo już teraz uczą swoich podopiecznych i języka angielskiego, i niemieckiego.

Program rozwijający przedszkolanki będzie realizowany już od lutego dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego. Kwota przyznanej dotacji wynosi nieco ponad 75 tysięcy złotych. To pierwszy taki projekt w Wielkopolsce.

Z przedszkola „Bajka” oddelegowane na kurs zostaną 3 nauczycielki, z innych trzech przedszkoli w gminie po dwie osoby. Sześciodniowe szkolenie odbędą w specjalistycznym centrum w brytyjskim mieście Exeter, w pobliżu kanału La Manche.

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • P
  PRZEDSZKOLAK

  poniedziałek, 27 listopada, 2017

  TO PRZEDSZKOLANKI CZY NAUCZYCIELKI ? NIE MA TAKIEGO ZAWODU -PRZEDSZKOLANKA I NIGDY NIE BYŁO CHYBA, ŻE W ZAMIERZCHŁYCH CZASACH. „REDAKTORZY” ZERKNIJCIE WRESZCZIE DO PRAWA OŚWIATOWEGO .

  'REDAKTORZY” SIEGNIJCIE PO PRAWO OŚWIATOWE

  Odpowiedz
 • MP
  Maciej Parysek

  poniedziałek, 27 listopada, 2017

  Słownik języka polskiego PWN
  przedszkolanka «wychowawczyni w przedszkolu»

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz