Autobusem za darmo. Wakacyjny bonus dla dzieci w wieku szkolnym

0
W słoneczne dni można dojechać na miejski basen lub nad zalew Piaski-Szczygliczka. Gdy pogoda nie dopisuje to łatwy środek transportu np. do Młodzieżowego Domu Kultury czy Mediateki. Przejazd miejskimi autobusami w Ostrowie Wielkopolskim dla dzieci w wieku szkolnym, poczynając od pierwszej klasy szkoły podstawowej po uczniów wygaszanych gimnazjach kończąc, będzie bezpłatny przez całe wakacje.

Decyzja o bezpłatnych przejazdach autobusowych dla uczniów zapadła podczas jednej z sesji ostrowskiej rady miejskiej. – Po raz kolejny organizujemy bezpłatne przejazdy w okresie letnim dla dzieci do ukończenia gimnazjum włącznie – tłumaczy Janusz Marczak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim.

By skorzystać ze 100% ulgi potrzebna jest ważna legitymacja uczniowska bądź ostrowskiego biletu elektronicznego z wgraną już zniżką. Ulga obowiązuje uczniów szkoły podstawowej i wygaszanych gimnazjów. Ci ze szkoły średniej muszą kupić bilet. – Ta grupa na razie nie jest objęta ulgą, zatem tej młodzieży przysługuje ulga 50% – dodaje prezes Marczak.

Bezpłatne autobusy dla dzieci mają ułatwić dojazd w czasie wakacji nie tylko za zorganizowane zajęcia, ale też np. na basen czy nad zalew Piaski-Szczygliczka. W ciągu całego roku miejskimi autobusami w Ostrowie Wielkopolskim bezpłatnie mogą jeździć osoby po 70 roku życia, niepełnosprawni oraz ich opiekunowie, a także honorowi dawcy krwi.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick