DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Artyści, do dzieła! W Ostrzeszowie jest ściana do zagospodarowania

Wszystko za sprawą konkursu, który ogłosił dyrektor Ostrzeszowskiego Centrum Kultury Artur Derewiecki. Jak przyznaje, pomysł zrodził się ponad dwa lata temu, a chodzi o to, by budynek był szerzej kojarzony z kulturą i sztuką. – Przez długi czas na zewnątrz budynku były reklamy. Nie wyglądały zbyt dobrze, natomiast przynosiły zyski – to było około 120 tysięcy złotych przez 10-15 lat, także całkiem sporo – tłumaczy Derewiecki.

CZYTAJ: James Blunt na Dzień Kobiet? Czemu nie! WYGRAJ BILETY NA KONCERT!

Konkurs dotyczy zarówno projektu muralu, jak i jego wykonania. Nagroda? To 12 tysięcy złotych, a co ciekawe, centrum kultury pokrywa koszty wykonania artystycznego rysunku – zapłaci m.in. za farby i potrzebne rusztowania. Mural ma już na pierwszy rzut oka nawiązywać do Ostrzeszowa. – Chodzi o to, żeby osoby przyjeżdżające od razu identyfikowały budynek i żeby nasi mieszkańcy też nie kojarzyli rozwoju miasta tylko z budową dróg, chodników, ale też z tym, że przestrzeń publiczna nam pięknieje – mówi burmistrz Ostrzeszowa, Patryk Jędrowiak.

Pomysły na mural trzeba zgłosić w formie papierowej z elektronicznymi załącznikami, czyli dostarczyć do siedziby Ostrzeszowskiego Centrum Kultury. Potrzebna jest wizualizacja malowidła na ścianie oraz bezpośredni projekt. Do tego niezbędne jest portfolio, bo władze OCK-u chcą, by osoby, które wezmą udział w konkursie, miały już artystyczny dorobek.

Projekty na nowe ścienne malowidło na Ostrzeszowskim Centrum Kultury można składać do 16 marca.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz