Artyści, do dzieła! W Ostrzeszowie jest ściana do zagospodarowania

0
Na razie stoi szara i smutna, ale już wkrótce zmieni swoje oblicze. Ostrzeszowskie Centrum Kultury ogłosiło konkurs na projekt i wykonanie muralu na ścianie swojej siedziby. Ma nawiązywać do kultury i historii Ostrzeszowa, artyści mają więc pole do popisu. A jest o co walczyć, bo w grę wchodzi nagroda - 12 tysięcy złotych.

Wszystko za sprawą konkursu, który ogłosił dyrektor Ostrzeszowskiego Centrum Kultury Artur Derewiecki. Jak przyznaje, pomysł zrodził się ponad dwa lata temu, a chodzi o to, by budynek był szerzej kojarzony z kulturą i sztuką. – Przez długi czas na zewnątrz budynku były reklamy. Nie wyglądały zbyt dobrze, natomiast przynosiły zyski – to było około 120 tysięcy złotych przez 10-15 lat, także całkiem sporo – tłumaczy Derewiecki.

CZYTAJ: James Blunt na Dzień Kobiet? Czemu nie! WYGRAJ BILETY NA KONCERT!

Konkurs dotyczy zarówno projektu muralu, jak i jego wykonania. Nagroda? To 12 tysięcy złotych, a co ciekawe, centrum kultury pokrywa koszty wykonania artystycznego rysunku – zapłaci m.in. za farby i potrzebne rusztowania. Mural ma już na pierwszy rzut oka nawiązywać do Ostrzeszowa. – Chodzi o to, żeby osoby przyjeżdżające od razu identyfikowały budynek i żeby nasi mieszkańcy też nie kojarzyli rozwoju miasta tylko z budową dróg, chodników, ale też z tym, że przestrzeń publiczna nam pięknieje – mówi burmistrz Ostrzeszowa, Patryk Jędrowiak.

Pomysły na mural trzeba zgłosić w formie papierowej z elektronicznymi załącznikami, czyli dostarczyć do siedziby Ostrzeszowskiego Centrum Kultury. Potrzebna jest wizualizacja malowidła na ścianie oraz bezpośredni projekt. Do tego niezbędne jest portfolio, bo władze OCK-u chcą, by osoby, które wezmą udział w konkursie, miały już artystyczny dorobek.

Projekty na nowe ścienne malowidło na Ostrzeszowskim Centrum Kultury można składać do 16 marca.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick