Areszt przedłużony. Wracamy do tematu podwójnego morderstwa w Pleszewie

0
Przedłużono areszt sześciu osobom, które zatrzymano w związku z podwójnym morderstwem, do którego doszło 13 lutego w Pleszewie. Nadal trwa postępowanie w tej sprawie. O sprawie pisaliśmy szerzej na wlkp24.info. Teraz przypominamy, co do tej pory ustalili śledczy.

Sześciu mężczyzn w wieku od 16 do 41 lat spędzi w areszcie kolejne trzy miesiące. Ich pobyt tam został przedłużony w związku z prowadzonym dochodzeniem. Mowa o brutalnym zabójstwie 35- oraz 51-latka, do którego doszło 13 lutego w centrum Pleszewa. Zdaniem prokuratury napastnicy użyli noży, kijów baseballowych oraz metalowych pałek zabijając dwie osoby ze szczególnym okrucieństwem.

– Podejrzani przyjechali na miejsce nie tylko z kijami baseballowymi, ale też z workami i łopatami. Tak, by ciała wywieźć i zakopać. Nie zrobili tego jednak, bo doszło do sprzeczki między podejrzanymi – powiedział portalowi wlkp24.info 15 lutego prokurator Maciej Meler z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

O przedłużenie aresztu wnioskowała prokuratura, a sąd przychylił się do tego wniosku. Mężczyźni posiedzą w areszcie co najmniej do 15 sierpnia. Niewykluczone, że areszt zostanie przedłużony. Sześciu osobom, o których mowa, grozi kara od 12 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

WIĘCEJ O SPRAWIE PISALIŚMY TUTAJ:

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick