Areszt i przekazanie holenderskiemu wymiarowi sprawiedliwości. Zatrzymany w Ostrowie 30-latek stanął przed sądem

3
Wracamy do sprawy zatrzymania przez CBŚP 30-letniego mężczyzny zamieszkującego na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. W środę został doprowadzony do Sądu Okręgowego w Kaliszu. Postanowiono o przekazaniu go na teren Królestwa Niderlandów, gdzie będzie sądzony. Jest oskarżony o to, że - jak przekazała portalowi wlkp24.info sędzia Edyta Janiszewska - "działając w organizacji terrorystycznej, wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, przy użyciu broni palnej, dokonał zabójstwa obywatela niderlandzkiego".

Wracamy do sprawy poniedziałkowego zatrzymania mężczyzny na terenie Ostrowa Wielkopolskiego, który – jak przekazali portalowi wlkp24.info przedstawiciele Centralnego Biura Śledczego Policji – jest podejrzany o udział w sprawie dotyczącej zabójstwa dziennikarza w Amsterdamie oraz uczestnictwa w zorganizowanej grupie przestępczej.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: CBŚP zatrzymało w Ostrowie podejrzanego o współudział w zabójstwie dziennikarza w Amsterdamie

30-latek był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym 17 sierpnia 2022 roku w sądzie w Amsterdamie. Został zatrzymany w mieście, w którym ostatnio zamieszkiwał, a więc właśnie w Ostrowie. W środę odbyło się postępowanie aresztowe. – Sąd Okręgowy w Kaliszu postanowił przekazać z terytorium Rzeczpospolitej Polskiej na teren Królestwa Niderlandów osobę ściganą, tj. Konrada W. – wyjaśnia Edyta Janiszewska, rzeczniczka prasowa tej instytucji.

Przeciwko mężczyźnie będzie się toczyć postępowanie karne na terytorium Holandii – jak podkreśla przedstawicielka sądu – „o to, że 6 lipca 2021 roku w Amsterdamie, działając w organizacji terrorystycznej, wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, przy użyciu broni palnej, dokonał zabójstwa obywatela niderlandzkiego”.

Sąd zastosował wobec ściganej osoby 60-dniowy areszt obowiązujący od chwili zatrzymania, czyli do 24 listopada 2022 roku do 12.35. – Przesłanką zastosowania tymczasowego aresztowania jest to, by zagwarantować sprawny tok przekazania osoby ścigania z uwagi na to, że ta osoba przez dłuższy czas ukrywała się przed organami niderlandzkiego wymiaru sprawiedliwości, co właśnie skutkowało wydaniem przeciwko niemu tego postanowienia o tymczasowym aresztowaniu już na terenie Królestwa Niderlandów – dodaje.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

    • co to za terrorysta. nawet nie wiadomo czy osobiście zabił . Jaworek, to już coś zabił 3 osoby , a policja nie umie go znaleźć. Może jasnowidza poprosić. już pewnie nawet go nie szukają. porażka. A takie były na początku siły zaangażowane. lepiej łupić kierowców nowymi mandatami

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick