CBŚP zatrzymało w Ostrowie podejrzanego o współudział w zabójstwie dziennikarza w Amsterdamie

2
Fot. CBŚP
Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali na terenie Ostrowa Wielkopolskiego 30-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Zespół prasowy CBŚP informuje, że zatrzymany był ścigany "w związku z podejrzeniem współudziału w zabójstwie dziennikarza w lipcu 2021 roku w Amsterdamie oraz o udział w międzynarodowej zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym". Polscy funkcjonariusze współpracowali w tej akcji z niderlandzką policją.

30-latek został zatrzymany na terenie Ostrowa Wielkopolskiego przez Centralne Biuro Śledcze Policji. Informację potwierdza biuro prasowe CBŚP. Jak czytamy w komunikacie przekazanym portalowi wlkp24.info przez funkcjonariuszy – sprawa dotyczy zabójstwa dziennikarza w Amsterdamie oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Polscy funkcjonariusze współpracowali w tej akcji z niderlandzką policją. Mężczyzna był ścigany Europejskim Nakazem Aresztowania.

„Policjanci z Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej i Aktów Terroru Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, przy wsparciu funkcjonariuszy z Zarządu w Poznaniu CBŚP, zatrzymali 30-letniego mężczyznę ściganego Europejskim Nakazem Aresztowania. Działania przeprowadzono na terenie Ostrowa Wielkopolskiego we współpracy z policją niderlandzką, której funkcjonariusze brali udział w czynnościach z zatrzymanym na terenie Polski. Wsparcia udzielili także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim” – czytamy w komunikacie Centralnego Biura Śledczego Policji.

Zespół prasowy CBŚP informuje, że zatrzymany był ścigany „w związku z podejrzeniem współudziału w zabójstwie dziennikarza w lipcu 2021 roku w Amsterdamie oraz o udział w międzynarodowej zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym”. W trakcie zatrzymania funkcjonariusze znaleźli przy nim amfetaminę, którą zabezpieczyli.

„Wobec zatrzymanego mężczyzny będzie wszczęta procedura ekstradycyjna do Królestwa Niderlandów, gdzie podejrzany stanie przed wymiarem sprawiedliwości” – informują przedstawiciele policji.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick