Areszt dla 33-latki. Sąd podjął decyzję na oddziale psychiatrycznym

0
Zdjęcie poglądowe / fot. Pixabay
Sąd w Kaliszu przychylił się do wniosku prokuratora o zastosowanie tymczasowego aresztu dla 33-latki, której postawiono zarzut usiłowała pozbawienia życia 8-letniego syna poprzez kilkukrotne zadanie pokrzywdzonemu ran kłutych klatki piersiowej. Kobieta zostanie przewieziona do aresztu posiadającego oddział psychiatryczny.

WRACAMY DO TEMATU:

Sąd Rejonowy w Kaliszu przeprowadził w sobotę posiedzenie na oddziale psychiatrycznym kaliskiego szpitala. To dalszy ciąg sprawy, w której postawiono przebywającej tam 33-latce zarzut usiłowała pozbawienia życia 8-letniego syna poprzez kilkukrotne zadanie pokrzywdzonemu ran kłutych klatki piersiowej. Do zdarzenia doszło w czwartkowy poranek w jednym z kaliskich mieszkań.

Posiedzenie sądu dotyczyło zastosowania tymczasowego aresztu wobec kobiety. – Po zapoznaniu się z materiałem dowodowym i przesłuchaniu podejrzanej sąd podzielił optykę prokuratora i zastosował wobec kobiety tymczasowy areszt, który będzie wykonywany w placówce penitencjarnej posiadającej odpowiedni oddział psychiatryczny – mówi portalowi wlkp24.info Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak podkreśla, na dalszym etapie postępowania konieczne będzie uzyskanie opinii biegłych psychiatrów, aby móc dokonać oceny w zakresie możliwości udziału podejrzanej w prowadzonym postępowaniu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick