Zadała synowi kilka ciosów nożem o długości ponad 11 cm. Usłyszała zarzut

0
Fot. Pixabay
33-letnia kobieta usłyszała zarzut w związku z atakiem nożem na 8-latka, do którego doszło w czwartek w Kaliszu. Kobieta znajduje się w kaliskim szpitalu. Dziecko - w szpitalu w Ostrowie, gdzie lekarze walczą o jego życie.

WRACAMY DO SPRAWY:

33-letnia kobieta usłyszała zarzut związany z atakiem nożem, którego dopuściła się w czwartek w jednym z kaliskich mieszkań ok. 6.00. Uzyskano opinię biegłych z zakresu medycyny oraz – jak wyjaśnia prokuratura – „biegłych oceniających możliwość udziału osób w tym postępowaniu”. – Ten materiał pozwolił na przedstawienie 33-letniej mieszkance Kalisza zarzutu dotyczącego tego, że 27 stycznia, działając z zamiarem ewentualnym, usiłowała pozbawić życia małoletniego syna w wieku lat 8 poprzez kilkukrotne zadanie pokrzywdzonemu przy użyciu noża o długości ostrza 11,5 cm i szerokości 2 cm ran kłutych klatki piersiowej – mówi w rozmowie z portalem wlkp24.info Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak ustalili śledczy, kobieta zadała też rany zwierzęciu, które przebywało w domu. – Zamiaru swego nie zrealizowała z uwagi na podjęcie obrony przez pokrzywdzonego oraz udzielenie mu w krótkim czasie pomocy medycznej – dodaje.

Prokurator nie wchodzi w szczegóły zdarzenia, jednak potwierdza, że przesłuchana w charakterze podejrzanej kobieta przyznała się do stawianych jej zarzutów. Przeprowadzona ma zostać także analiza psychiatryczna. Wystąpiono do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt z uwagi na grożącą surową karę, jaka może spotkać 33-latkę. Wniosek ma zostać rozpatrzony przez sąd w sobotę.

Postępowanie pozostaje w toku.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick