“Apeluję do mieszkańców” – burmistrz Krotoszyna o sytuacji epidemiologicznej

5
W związku z dużą liczbą zakażeń na terenie powiatu krotoszyńskiego Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna wystosował apel do mieszkańców. Prosi o zachowanie szczególnej ostrożności i ograniczenia do minimum korzystania z przestrzeni wspólnych takich, jak place zabaw, siłownie lub targowisko miejskie. Według dzisiejszego raportu Ministerstwa Zdrowia SARS-CoV-2 wykryto u 106 osób z powiatu krotoszyńskiego. 101 z nich to pracownicy i pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie.

Dom Pomocy Społecznej w Baszkowie (Gmina Zduny) okazał się być ogniskiem koronawirusa w powiecie krotoszyńskim po bardzo długiej przerwie. Miasto i powiat najbardziej ucierpiało na początku epidemii, ale patogen udało się wygasić. Teraz nastąpiła druga fala zakażeń, która skupiła się głównie w DPS-ie.

CZYTAJ TAKŻE: “Zakażeni opiekują się zakażonymi” – trudna sytuacja w DPS-ie w Baszkowie

Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna wystosował apel do mieszkańców, w którym prosi o zachowanie bezpieczeństwa i rozwagi. W najbliższych dniach mają zapaść stosowne decyzje, co do dalszego funkcjonowania na terenie Krotoszyna i całego powiatu krotoszyńskiego.

Szanowni Mieszkańcy,

zakażenie koronawirusem ponad stu osób w Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie zaostrza sytuację epidemiologiczną w powiecie krotoszyńskim, także więc w gminie Krotoszyn. Jak informuje Starosta, 1 października zapadną decyzje dotyczące statusu naszego powiatu i naszej gminy. Należy się spodziewać zaliczenia Krotoszyna do strefy podwyższonego ryzyka. Nie czekajmy na ogłoszenie komunikatu. Już teraz apeluję do Państwa o   ograniczenie do bezwzględnego minimum korzystania z miejsc publicznych, jakimi są place zabaw, siłownie zewnętrzne, tereny rekreacyjne, targowisko miejskie oraz inne miejsca, w których może gromadzić się większa liczba osób. Proszę też o czytanie oficjalnych komunikatów i śledzenie rozwoju sytuacji. Poniższy linki przypomną Państwu zasady, obowiązujące dziś w strefie żółtej i czerwonej:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1487842,strefa-czerwona-i-strefa-zolta-koronawirus-ograniczenia.html

Zgodnie z informacją z Ministerstwa Zdrowia pod koniec tygodnia zasady te mają ulec zaostrzeniu. Raz jeszcze apeluję o zrozumienie powagi sytuacji. Bardzo proszę o przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Burmistrz Krotoszyna

Franciszek Marszałek

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

 1. 3
  3

  Dane na podstawie aktów zgonów, które wpłynęły do USC:
  marzec 2017 – 34 902;
  marzec 2018 – 41 787;
  marzec 2019 – 36 117;
  marzec 2020 – 36 758;
  czerwiec 2020 – 32 507;
  lipiec 2020 – 33 467.
  sierpień 2020 – 32 745
  źródło: strony internetowe Ministerstwa Cyfryzacji

 2. Trzeba było w Baszkowie zrobić jeszcze większą imprezę, to od razu bylibyśmy w czerwonej strefie. Jak kolejny raz można znów popełniać te same błędy, to już się nadaje do prokuratury. I na jakich warunkach dyrektor DPS opuścił mury tego budynku i swobodnie się porusza?

 3. 100 osób z pozytywnym testem a ani jeden chory nie ma objawów. Ani jeden!!!
  To trochę dziwne szczególnie w DPS gdzie większośc ma jednak choroby współistniejące.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick