Antonin: Kolejny fałszywy alarm pożarowy w zabytkowym Pałacyku Radziwiłłów

0
Straż pożarna została postawiona na nogi po tym, jak dziś po godzinie 8:00 rano system monitorujący Pałacyk Myśliwski Książąt Radziwiłłów wysłał informację o możliwym pożarze w obiekcie. Na miejsce zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej. Na szczęście był to kolejny fałszywy alarm. Okazało się, że jeden z pracowników firmy remontującej zabytek używał piły.

Na szczęście informacja o pożarze okazała się tylko fałszywym alarmem. Na miejsce wysłano dwa zastępy PSP z Ostrowa Wielkopolskiego oraz dwie ochotnicze straże pożarne: z Antonina i z Przygodzic. Do Antonina pojechała jednostka ze specjalistyczną drabiną.

– Podczas prac remontowych jeden z pracowników używał piły. Stąd prawdopodobnie ten fałszywy alarm w pałacyku. Był to ewidentnie błąd ludzki – tłumaczy bryg. Krzysztof Biernacki, rzecznik prasowy KP PSP Ostrów Wielkopolski.

U Radziwiłów trwa właśnie gruntowny remont. Zakończy się we wrześniu. To już kolejny fałszywy alarm w tym obiekcie. Strażacy podejrzewają, że prawdopodobnie nie zgłoszono faktu prac we wnętrzach zabytku do firmy monitorującej. Na terenie powiatu ostrowskiego jest 29 takich miejsc, które są pod stałym nadzorem czujek oraz systemów przeciwpożarowych.

fot. Tomasz Wojciechowski, wlkp24.info

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick