Andrzej Urban w "Okolicach sportu". Premiera już w piątek

Trener Arged BM Stali Ostrów Wielkopolski Andrzej Urban będzie gościem piątkowych „Okolic sportu” w Telewizji Proart. Oglądaj premierę programu.

Po turnieju finałowym Pekao S.A. Pucharu Polski trener Andrzej Urban nie miał tyle wolnego, co jego piłkarze. Zakończenie tej rywalizacji zwiastowało nadejście przerwy reprezentacyjnej, a szkoleniowiec Arged BM Stali jest także asystentem Igora Milicicia w Reprezentacji Polski. Wątek nie najlepszej dyspozycji ekipy biało-czerwonych, a zwłaszcza niespodziewana i wysoka porażka z Macedonią Północną to jeden z wątków poruszony w rozmowie z Marcinem Gebelem.

Trener „Stalówki” opowie też o tym, jak wyglądała otoczka rywalizacji o puchar i co mogło zdecydować o słabszej dyspozycji w drugiej połowie finałowego meczu z Legią Warszawa (relację z tego spotkania znajdziesz tutaj).

Po powrocie trenera ze zgrupowania zespół Arged BM Stali musiał rozpocząć przygotowania do ligowego meczu z trzecią drużyną w tabeli Orlen Basket Ligi – Treflem Sopot. „Stalówka” zajmuje drugą pozycję. Oba zespoły mają po 34 punkty, ale o jedno spotkanie mniej ma rozegrane Trefl.

– Na pewno potrzebna była nam ta przerwa, bo było wiele mikro urazów. Mamy pechowy ten sezon. Cały czas jakieś nieszczęśliwe wypadki po nas chodzą. Ten pierwszy tydzień był potrzebny przede wszystkim na to, żeby się zregenerować pod względem zdrowotnym – podkreśla trener Andrzej Urban.

Wskazuje, że drobny zabieg przeszedł Arunas Mikalauskas, chory był natomiast Aleksander Załucki, a Michał Chyliński potrzebował jeszcze nieco czasu na regenerację i przerwa od ligowego grania miała w tym pomóc.

Więcej o kondycji zdrowotnej poszczególnych zawodników i o meczu z Treflem znajdziesz w materiale wideo.

Premiera „Okolic sportu” w piątek, 1 marca o 18:05 w Telewizji Proart. Najbliższe powtórki w sobotę o 14:40 i 19:40 oraz w niedzielę o 12:40, 18:10.