Alarmy bombowe w szkołach. Służby postawione na nogi. Czy to kolejny nieodpowiedzialny wybryk, który może mieć poważne konsekwencje?

0
Kilkanaście alarmów bombowych na terenie powiatu ostrowskiego. Dotyczyły one szkół ponadpodstawowych. Zgłoszenia przyszły mailem. Służby zostały postawione na nogi w dniu rozpoczęcia przez maturzystów egzaminów dojrzałości, które ruszyły 4 maja.

Kompletnym brakiem odpowiedzialności i wyczucia popisał się ktoś, kto wysłał maile do kilkunastu szkół na terenie powiatu ostrowskiego z informacją, że na terenie placówek zostały podłożone ładunki wybuchowe.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że to kolejny głupi i nieodpowiedzialny żart. Jeśli hipotezy się potwierdzą (służby mają obowiązek sprawdzić budynki, które zostały wymienione w wiadomościach mailowych), zamieszanie może negatywnie odbić się na maturzystach, którzy właśnie 4 maja rozpoczęli egzaminy maturalne. We wtorek podchodzą do testów z języka polskiego na poziomie podstawowym.

Żadna z ostrowskich szkół nie została ewakuowana, jednak policjanci musieli przeszuka pomieszczenia. Takie są procedury.

Jak wynika z naszych informacji, kolejne alarmy odnotowano także w powiecie kaliskim. Policja poszukuje osoby lub osób odpowiedzialnych za postawienie służb na nogi.

Fałszywe alarmy związane z wprowadzaniem służb w błąd oraz informowaniem o podłożeniu ładunku wybuchowego, wiąże się z wysoką karą pozbawienia wolności. Przekonał się o tym dobitnie w minionym roku 27-latek z powiatu krotoszyńskiego.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: 37-latek zatrzymany w związku z alarmem bombowym w szpitalach

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick