DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

AKO obejmie Krotoszyn? Klimek: "Wszystko przed nami. Dlaczego nie?"

Franciszek Marszałek pojawił się na ostatnim, poniedziałkowym spotkaniu w sprawie przebiegu Kolei Dużych Prędkości. Choć jego wystąpienie było jednym z najkrótszych, wyraził on swoją solidarność z AKO. – Gmina Krotoszyn nie jest w Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej, ale chciałbym wesprzeć ten głos aglomeracji, żeby tu powstał węzeł. To dla całej południowej Wielkopolski jest bardzo korzystne – mówił Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna.

CZYTAJ: Są dotacje na wymianę pieców. Do wydania 1,4 mln zł

Na wystąpienie Marszałka szybko zareagowała Beata Klimek uchylając dla Krotoszyna drzwi w sprawie dołączenia do Aglomeracji. – Krotoszyn nie jest w AKO, ale wszystko przed nami. Dlaczego nie? Zawsze można usiąść do stołu i rozmawiać – powiedziała.

Wszystko wskazuje na to, że niedługo Aglomeracja Kalisko-Ostrowska może się powiększyć, bo rozmowy o dołączeniu do AKO prowadzi już Pleszew. – Z Ostrzeszowa też dochodzą już głosy. Pani starosto, patrzę na Panią! – zwróciła się Klimek do Zofii Witkowskiej, wicestarosty ostrzeszowskiego.

CZYTAJ TEŻ: Nadzieja i plan B, czyli wszystko, co musisz wiedzieć o debacie na temat Kolei Dużych Prędkości

Obecnie w skład Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej wchodzą: Miasto Kalisz oraz Ostrów Wielkopolski, a także Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce, Gmina i Miasto Odolanów, Gmina i Miasto Raszków, Gmina i Miasto Stawiszyn, Gmina Blizanów, Gmina Brzeziny, Gmina Ceków-Kolonia, Gmina Godziesze Wielkie, Gmina Gołuchów, Gmina Koźminek, Gmina Lisków, Gmina Mycielin, Gmina Opatówek, Gmina Ostrów Wielkopolski, Gmina Przygodzice, Gmina Sieroszewice, Gmina Sośnie, Gmina Szczytniki, Gmina Żelazków, Powiat Kaliski oraz Powiat Ostrowski.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz