Akademia Kaliska dostała milion złotych

4
Prof. Andrzej Wojtyła (z lewej) i dyrektor administracyjny Łukasz Mikołajczyk podczas konferencji prasowej poinformowali o otrzymaniu milionowej dotacji z MEiN / fot. Akademia Kaliska
Akademia Kaliska otrzymała milion złotych z Ministerstwa Edukacji i Nauki. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na doposażenie pracowni oraz rozwój infrastruktury sieciowej.

Milion złotych dofinansowania otrzymała Akademia Kaliska. Dotacha została przyznana z Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach “Dydaktycznej inicjatywy doskonałości”. Rektor Akademii Kaliskiej, prof. Andrzej Wojtyła poinformował podczas konferencji prasowej, że kierowana przez niego akademia jest jedną z kilkunastu uczelni, które otrzymały takie wsparcie finansowe. – Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na doposażenie pracowni symulacji klinicznej ratownictwa medycznego, kosmetologii, fizjologii wysiłku i fizjologii klinicznej, doposażenie laboratoriów: badań geometrycznych kół zębatych, badań wytrzymałościowych kół zębatych, badań materiałowych kół zębatych Instytutu – Centrum Doskonałości Badań Kół Zębatych, jak również na doposażenie sal i pracowni komputerowych Wydziału Nauk Społecznych i Wydziału Politechnicznego oraz Laboratorium Systemu zarządzania Kryzysowego Jaśmin – podkreślił prof. Wojtyła.

CZYTAJ TEŻ: Z Ostrowa do Royal Albert Hall

Część z pozyskanych pieniędzy zostanie przeznaczona na rozbudowę infrastruktury sieciowej i serwerowej, a także na szkolenia dla nauczycieli akademickich i promocję kierunków studiów o profilu praktycznym.

To kolejne dofinansowanie, które w ostatnim czasie otrzymała kaliska uczelnia. Niedawno Akademia pozyskała fundusze na kształcenie personelu medycznego. – Ze względu na pandemię nie mogliśmy prowadzić zajęć praktycznych w szpitalach, korzystaliśmy więc z Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej. Niestety, chcąc zachować reżim sanitarny, musieliśmy podzielić studentów na małe grupy, a to wiązało się z wypracowaniem przez wykładowców godzin nadliczbowych. Ministerstwo nas wysłuchało i otrzymaliśmy środki, by pokryć koszty prowadzenia zajęć. Warto dodać, że wystąpiliśmy z wnioskiem jako pierwsi, a po nas z podobnymi wnioskami zgłaszały się inne uczelnie, które miały podobne problemy – dodał.

CZYTAJ TEŻ: Nie masz ogrzewania ani ciepłej wody? To czasowe wyłączenie OZC

Jak podkreślił, bez wsparcia dyrektora administracyjnego Łukasza Mikołajczyka i kanclerza Grzegorza Szymańskiego nie udałoby się tego zrobić.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. 4
    4

    Czytam komentarze i mam tylko jedno pytanie co Wam nie pasuje (czerwone ostrowskie lemingi) w działalności ,w pracy Pana Mikołajczyka ? Czytając artykuł wyciągnijcie wnioski co do tej pory zrobiła Pani Senator Matecka dla Ostrowa, powiatu i regionu ?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick