Z Ostrowa do Royal Albert Hall

6
I miejsce, złoty medal i zaproszenie na koncert w Royal Albert Hall w Londynie, jednej z najbardziej rozpoznawalnych sal koncertowych świata. Takim sukcesem może się pochwalić młoda pianistka z ostrowskiego zespołu szkół muzycznych, Magdalena Adamczak. Na międzynarodowym konkursie "Grand Prize Virtuoso" zagrała dwie niełatwe kompozycje: preludium i fugę Bacha oraz etiudę Chopina, którymi urzekła jurorów.

Międzynarodowy konkurs muzyczny „Grand Prize Virtuoso” to konkurs dla muzyków klasycznych wszystkich narodowości i grup wiekowych. Magdalena Adamczak startowała w nim w kategorii fortepian w przedziale wiekowym 16-19 lat. Na co dzień uczy się w czwartej klasie średniej szkoły muzycznej. Utwory, które zagrała na konkursie, wychodzą daleko poza poziom szkolny, dlatego na ich przygotowanie poświęciła długie tygodnie.  Nauczyciele podkreślają, że takie sukcesy nie byłyby możliwe, gdyby nie zaangażowanie rodziców, którzy, zwłaszcza teraz, w w dobie pandemii, dodatkowo motywują młodych muzyków do pracy w domu. W przypadku Magdy sprawa była uproszczona, bo nauczycielem fortepianu jest jej własny ojciec.

Konkurs odbył się w formie on-line. Oba utwory Magda nagrała na wideo i filmiki wysłała do Londynu, tak jak wszyscy pozostali uczestnicy. I miejsce, złoty medal i zaproszenie na koncert w Royal Albert Hall w Londynie to niekwestionowany sukces Magdaleny Adamczak, a to nie jedyne zwycięstwo, jakim może pochwalić się Zespół Szkół Muzycznych. Laury zdobywają też inni uczniowie, którym pandemia otwiera nowe wirtualne możliwości. Magdalenie i jej tacie gratulujemy i czekamy na koncert w londyńskiej Royal Albert Hall.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick