Adam Pawlicki nie jest już kandydatem Kukiz’15 do Europarlamentu!

3
Fot. archiwum Telewizji Proart
Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki nie jest już kandydatem do Parlamentu Europejskiego. Włodarz otrzymał 1. miejsce na liście Kukiz'15 w Wielkopolsce, ale jak dowiedzieliśmy się od posła Jerzego Kozłowskiego, władze tego ugrupowania postanowiły się z nim rozstać.

– Tak, potwierdzam tę informację. Adam Pawlicki nie jest już kandydatem Kukiz’15 do Parlamentu Europejskiego – mówi portalowi wlkp24.info Jerzy Kozłowski, poseł na Sejm RP. Parlamentarzysta pytany o przyczyny rozstania się tego ugrupowania z burmistrzem Jarocina, odpowiada, że nie pora teraz na wyjaśnienia i w tej chwili może jedynie potwierdzić, że doniesienia o rozstaniu się z „jedynką” na wielkopolskiej liście Kukiz’15, są prawdziwe.

Decyzja władz ugrupowania Kukiz’15 zapadła prawdopodobnie w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin. Można tak wnioskować na podstawie informacji, która pojawiła się na fanpage’u burmistrza Pawlickiego w czwartek (4 kwietnia) późnym wieczorem. Czytamy w niej: „Jutro (w piątek – przyp. red.) pomiędzy godziną 9.00 a 11.00 w okolicy jarocińskiego targowiska spotkacie przedstawicieli KWW KUKIZ’15. Będziemy zbierali podpisy na listach poparcia kandydatów na posłów KWW KUKIZ’15 do Parlamentu Europejskiego. Kandyduję, bo chcę dalej pomagać Ziemi Jarocińskiej w jeszcze większym rozwoju. Chcę, żeby Jarocin – Wielkopolska – Polska były w Europie ważne”.

Jutro pomiędzy godziną 9.00 a 11.00 w okolicy jarocińskiego targowiska spotkacie przedstawicieli KWW KUKIZ'15. Będziemy…

Opublikowany przez Adam Pawlicki Czwartek, 4 kwietnia 2019

 

O tym, że Adam Pawlicki otrzymał pierwsze miejsce na liście Kukiz’15 do Europarlamentu, pisaliśmy 28 marca. Sam zainteresowany powiedział wówczas: „Dostałem możliwość kandydowania z PiS-u z drugiej piątki i nie przyjąłem tej propozycji. Gdyby popatrzeć na to, kto kandyduje z Wielkopolski, a więc na ludzi, którzy zajmują pierwsze miejsca na listach, a nie pochodzą z tego województwa, to aż żal, żeby nikt stąd nie znalazł się wysoko na tej liście. Dostałem propozycję od Pawła Kukiza, z którym znamy się od lat i skorzystałem z niej„.

W rozmowie z Telewizją Proart dzień po tym, jak wiadomość o jego kandydaturze obiegła media, powiedział: Jeżeli nie będzie ruchu Pawła Kukiza, to Polską i Europą mogą rządzić pedofile. Więc myślę, że trzeba wesprzeć ten ruch i to działanie, które jest bardzo propolskie i dba o interesy Polski. (…)”. W tej chwili trudno wyrokować, czy ta wypowiedź mogła mieć wpływ na decyzję władz Kukiz’15.

CZYTAJ: „Jeżeli nie będzie ruchu Pawła Kukiza, to Polską i Europą mogą rządzić pedofile”

Mimo prób nawiązania kontaktu z burmistrzem Adamem Pawlickim, nie udało nam się do niego dodzwonić, by poprosić go o komentarz w tej sprawie. Kiedy tylko uda nam się z nim porozmawiać, opublikujemy jego stanowisko.

AKTUALIZACJA – 18.49
Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki opublikował właśnie na fanpage’u informację potwierdzającą, że nie będzie kandydatem do Parlamentu Europejskiego z listy Kukiz’15.

Potwierdzam doniesienia medialne – nie będę kandydował do Parlamentu Europejskiego z list Kukiz’15.

Opublikowany przez Adam Pawlicki Sobota, 6 kwietnia 2019

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

    • Cytując drugi akapit tekstu: „Parlamentarzysta pytany o przyczyny rozstania się tego ugrupowania z burmistrzem Jarocina, odpowiada, że nie pora teraz na wyjaśnienia”.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick