75. rocznica wyzwolenia Ostrowa. „Niewielu pamięta, jak wiele ryzykowali”

1
Mieszkańcy, służby mundurowe, poczty sztandarowe, władze miasta i zaproszeni goście wzięli u dział w uroczystościach związanych z 75- rocznicą wyzwolenia Ostrowa Wielkopolskiego, które rozpoczęły się na na cmentarzu przy ul. Limanowskiego, a następnie były kontynuowane na ostrowskim Rynku.

Wydarzenia, o których nigdy nie można zapomnieć – taka myśl przyświecała uczestnikom obchodów 75. rocznicy wyzwolenia Ostrowa Wielkopolskiego.Uroczystości rozpoczęły się na cmentarzu przy ul. Limanowskiego przy mogile żołnierzy Armii Czerwonej, a następnie przeniosły się na Rynek, aby złożyć kwiaty także na frontonie Ratusza pod pamiątkowymi tablicami.

ZOBACZ TEŻ: Mieszkańcy Zębcowa mobilizują siły i walczą przeciwko powiększeniu wysypiska

Pamięć o tragicznych wydarzeniach II wojny światowej – jak mówili uczestnicy – jest coraz trudniejsza do podtrzymania, ponieważ żyje już raptem garstka osób, które żyły w 1945 roku. Dlatego tak ważne jest przekazywanie pamięci o tamtych wydarzeniach, osobach i miejscach młodemu pokoleniu. Tego również nie zabrakło na ostrowskim Rynku, a delegacje dzieci i młodzieży także złożyły kwiaty pod tablicami.

Jak przebiegało wyzwolenie Ostrowa Wielkopolskiego? Posłuchajcie w materiale wideo.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick