6 rzeczy, o których musisz wiedzieć przed zakupem zmiękczacza wody

0

Podjąłeś decyzję. Chcesz pozbyć się problemu twardej wody w domu. Zdecydowałeś się na zakup zmiękczacza wody. Co dalej? Wbrew pozorom wybór odpowiedniego urządzenia nie jest prosty. To inwestycja na lata. W całym gąszczu ofert, okazji i promocji przeciętny Kowalski może się zgubić. [artykuł sponsorowany]

Trzeba uważać, by nie wpaść w pułapkę wybierając produkt, który jest zwykłą tandetą. Jak tego uniknąć? Jak nie dać nabrać się na chwytliwe reklamy i kuszące obniżki cenowe? Czym się kierować i na co zwracać uwagę wybierając zmiękczacz wody? Poniżej kilka praktycznych wskazówek.

Wbrew pozorom wybór odpowiedniego urządzenia nie jest prosty. To inwestycja na lata. W całym gąszczu ofert, okazji i promocji przeciętny Kowalski może się zgubić. Trzeba uważać, by nie wpaść w pułapkę wybierając produkt, który jest zwykłą tandetą. Jak tego uniknąć? Jak nie dać nabrać się na chwytliwe reklamy i kuszące obniżki cenowe? Czym się kierować i na co zwracać uwagę wybierając zmiękczacz wody? Poniżej kilka praktycznych wskazówek.

 

Polacy już wiedzą! Wybierają zmiękczacz wody WaterMark 30 http://www.zestudni.pl/zmiekczacz-watermark-30/ z polskiej dystrybucji firmy Klarsan

 

Nie oceniaj po okładce

Za prawidłową pracę zmiękczacza wody odpowiada głowica sterująca. To ona oblicza ilość przepłyniętej wody, czas między regeneracjami oraz przeprowadza samą regenerację.

Najbardziej znane są głowice Clack, Autotrol i Fleck. Nie należy jednak ignorować alternatywnych rozwiązań. W zmiękczaczu wody WaterMark 30 zastosowana jest mniej popularna głowica BNT. Sterownik składany jest w Hiszpanii.

Ulepszona głowica BNT zastosowana w WaterMark’u jest bezawaryjna. Kupując zmiękczacz wody od oficjalnego dystrybutora możesz być spokojny o dostępność części zamiennych.

 

Jedynym oficjalnym dystrybutorem zmiękczaczy wody WaterMark jest firma Klarsan. Na zmiękczaczu wody szukaj hologramu, który potwierdza oryginalność produktu. Więcej informacji tutaj: http://www.filtry-do-wody.info/zmiekczacze-wody-z-polskiej-dystrybucji/

Liczy się to co w środku

Znajdujące się w środku zmiękczacza wody złoże jonowymienne stanowi serce całego urządzenia. To ono odpowiada za prawidłowy proces zmiękczania wody.

W omawianym zmiękczaczu wody znajduje się 30 litrów żywicy jonowymiennej. W połączeniu z ulepszoną głowicą BNT i wydajnym systemem dystrybucyjnym daje to przepływy na poziomie 2,1 m3 wody na godzinę. Oznacza to całkowity brak spadków ciśnienia – nawet przy odkręceniu kilku kranów równocześnie.

Grosz do grosza i będzie kokosza

Na tle konkurencji zmiękczacz wody WaterMark 30 jest zdecydowanie najbardziej oszczędny w eksploatacji. Dzięki głowicy z systemem upflow urządzenie pobiera mniej wody oraz soli na regenerację. Daje to realne oszczędności. W perspektywie roku może to być nawet kilkadziesiąt złotych.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Zmiękczacz wody WaterMark 30 posiada dwa systemy zabezpieczające przed zalaniem w trakcie awarii oraz specjalny zawór By-Pass.

Zawór pływakowy odcina dopływ wody do zbiornika solanki gdy jej poziom zacznie się gwałtownie zwiększać. Taka sytuacja może mieć miejsce gdy w trakcie regeneracji złoża (etap uzupełniania wody w zbiorniku solanki), zabraknie prądu w domu.

Jeżeli nie zadziała zwór pływakowy (np. jakimś cudem się zatnie), wtedy przydatne jest kolanko przelewowe. Należy je podłączyć wężem elastycznym z odpływem.

Dzięki zaworowi By-Pass jesteśmy w stanie w dowolnym momencie odłączyć urządzenie z domowej instalacji hydraulicznej. Ta opcja świetnie sprawdza się np. w przypadku awarii sieci zasilającej bądź kiedy zachodzi konieczność wpuszczenia do instalacji twardej wody.

Czas to pieniądz

Załóżmy, że wyjeżdżasz na wakacje, w delegacje, bądź z jakiegokolwiek innego powodu będziesz nieobecny w domu. Co w takim wypadku?

Wszystko możesz załatwić tzw. trybem wakacyjnym. Uruchamiany jednym przyciskiem tryb wakacyjny w zmiękczaczu wody WaterMark 30 sprawia, że system jedynie okresowo przepłukuje złoże. Nie przeprowadza pełnej regeneracji. Zużywa przy tym znikome ilości tabletek solnych i wody. A Ty tym samym znów oszczędzasz.

Jak Cię widzą tak Cię piszą

Mając w domu już miękką wodę zapomnisz o uporczywych białych osadach i nalotach systematycznie pojawiających się na armaturze. Ściany kabiny prysznicowej będą lśnić, ubrania i ręczniki po praniu będą delikatne i miękkie w dotyku, a smak serwowanych przez Ciebie na bazie miękkiej wody napojów będzie wyjątkowy. Odwiedzający Twój dom goście – rodzina, znajomi, przyjaciele na pewno to zauważą i docenią.

 

Jeśli zainteresowała Cię ta tematyka i chcesz zgłębić wiedzę o tym jak przebiega proces zmiękczania wody odwiedź stronę http://www.uzdatnianie.pro/zmiekczacze-wody/

 

wlkp24.info
redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick