55. Bieg Republiki Ostrowskiej [VIDEO]

6
789 osób ukończyło dzisiejszy, odbywający się w strugach deszczu 55. Bieg Republiki Ostrowskiej. Pierwszy na mecie wśród mężczyzn zameldował się Jacek Lesiecki z Wrocławia, wśród kobiet triumfowała Izabela Wierzchowska z Kalisza.

Organizatorem imprezy było Miasto Ostrów Wielkopolski. Współorganizatorami Klub Sportowy ICE-MAT Team, ICE MAT Chłodnictwo Zbigniew Matysik oraz Klub Sportowy Maraton.

O godzinie 9:45 rozpoczęły się biegi młodzieżowe. Uczniowie szkół podstawowych pokonali trasę liczącą 600 metrów, a 2-3 klasy gimnazjum dystans dwa razy dłuższy. W porównaniu z poprzednim rokiem rozegrane zostały dwa biegi więcej. Łącznie odbyło się aż 12 biegów młodzieżowych.

Bieg główny na dystansie 10 kilometrów rozegrany został na atestowanej trasie, liczącej dwie pętle po 5 kilometrów. Start i meta usytuowana była przed ostrowskim ratuszem.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Kto mi wytłumaczy dlaczego muszą koniecznie biegać po centrum miasta? Nie lepiej na świeżym powietrzu? lasy? pola? łąki? Z dala od miejskiego zgiełku. O co chodzi? o lans? czy o zdrowie?

  2. Ja Ci wytłumaczę !
    chodzi o to aby coś się działo w mieście a konkretnie w jego „sercu”
    Sam sobie weź rodzinę na świeże powietrze aby obejrzeć lasy ,pola ,łąki albo jedz tradycyjnie do galerii na pizzę zamiast biadolić co roku że bieg jest w centrum miasta.

    • Tym biegiem praktycznie zainteresowani są jedynie ci co biegną w tym biegu i ich nieliczni znajomi i rodzina. Czy w przypadku Ostrowa nie jest zdrowiej dla takich amatorów robić to w miejscu bardziej przyjaznym bieganiu. Większość z nich i tak trenuje poza centrum, a szczególnie na Piaskach. To tam jest idealny teren do takiej zabawy, a nie bieganie po bruku. Nie róbmy z Ostrowa Nowego Jorku, czy Londynu, bo my nawet Kaliszowi, czy innemu podobnemu miastu nie dorównujemy. Nawet na pływalnie musimy jechać do ościennych miasteczek. W Ostrowie stworzono dwie stacje rowerowe, a więc będzie można stworzyć miejską sekcję kolarską.

    • To dobre dla zdrowia, bieganie w smogu, po kamieniach. Organizm więcej wciąga tego smrodu, pyłów. Dla stawów też zdrowsze niż w terenie. Bardzo zdrowe.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick