40-milionowa dotacja trafi do Ostrowa. Umowa podpisana

3
40 mln zł dofinansowania otrzymał projekt Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Ostrowie Wlkp. Dotacja wynosi połowę z całej kwoty, jaką będzie trzeba zapłacić za projekt spółki Wodkan S.A. Zamierza ona m.in. zmodernizować swoją infrastrukturę.

„Mamy to! Wart 80 mln zł projekt spółki WODKAN S.A. wchodzi w fazę realizacji. W siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisaliśmy umowę na dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w wysokości 40 mln zł!” – czytamy na fanpage’u prezydent Ostrowa Wlkp., Beaty Klimek.

W ramach inwestycji ma zostać zmodernizowana i przebudowana Oczyszczalnia Ścieków w Rąbczynie, zmodernizowana stacja uzdatniania wody oraz ponad 10 km sieci kanalizacji sanitarnej. Autorzy projektu zapowiadają, że powstanie także inteligentny system zarządzania, który pozwoli szybciej reagować, kiedy wystąpią awarie. W ogólnej kwocie ma się zmieścić również zakup trzech samochodów do czyszczenia i inspekcji sieci kanalizacji sanitarnej.

– To jeden z największych projektów dofinansowywanych przy współpracy z NFOŚiGW. Dla mieszkańców oznacza to poprawę jakości świadczonych usług i mniejsze ryzyko awarii – a to przecież przekłada się na nasz komfort życia. Nowoczesna gospodarka komunalna to wciąż znak firmowy Ostrowa Wielkopolskiego – mówi prezydent miasta.

Foto: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Kolejny rekord – 41 mln zł dla Ostrowa!

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Gratulacje dla Pana Prezesa, z tą nowoczesnością komunalki to chyba przesada, tylko Wodkan i MZK coś robią, reszta leży. Zresztą co się dziwić. Za kadencji Klimek mieliśmy 3 vice prezydentów a w CRK to już 4 prezes za Klimkowej. No nie może się kobieta określić co by chciała. Swoją drogą, te 80 milionów to 40 mln dotacji i 40 wkładu własnego. Te z wkładu własnego będą miały wpływ na taryfy i pewnie zwiększenie cen wody i ścieków albo dopłaty z miasta. Na początku marca powinna być nowa taryfa bo zmieniło się prawo. Może ktoś odpowie ile będą wynosiły ceny wody i ścieków po realizacji tej inwestycji? A czy to prawda że Mosiński, polityczny gwarant posady Prezesa MZO będzie startował na Prezydenta Ostrowa bo przykleja się do każdej imprezy w mieście?

  2. hmmm jeden projekt podpisany a drugi (OZE) umiera przez niby niedopatrzenie….czy tak miało być? czy to zbieg okoliczności ?

  3. Mówi się że Beata Klimek zabiera tą ścianką z napisem Ostrów Wielkopolski w każdą podróż służbową i staje na jej tle wszędzie tam gdzie robią zdjęcia. Ostatnio podobno nawet ktoś ją widział jak pstrykał jej zdjątka fotoradar na tle tej ścianki bo błysku flesza sobie odpuścić nie mogła. Widzę też tam w krzaczorach na stole mikrofon pod kolor paznokci ale o nim i o przekładaniu baterii z pilota do telewizora może przy innej okazji. Najważniejsze, że choć nie podpisywała żadnego kwitu bo to wodociagi dostały dotacje, to robiła dobre wrażenie że to niby przez nią Ostrów dostał dotacje. Tak właściwie na tej szopce mieli prawo być inni udziałowcy wodociągów jak Wójt Gminy Przygodzic, Ostrowa, czy Burmistrz Raszkowa. No ale pewnie zapomniała poinformować……

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick