Kolejny rekord – 41 mln zł dla Ostrowa!

3
Ostrowska spółka WODKAN SA będzie realizować największy w Ostrowie Wielkopolskim projekt inwestycyjny wart blisko 80 mln zł. Na „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej i osadowej na terenie aglomeracji Ostrów Wielkopolski” spółka otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 41 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowiska” na lata 2014-2020.

Spółka WODKAN SA wpisuje się w ofensywę inwestycyjną realizowaną przez miasto – mówi prezes Marek Karolczak. – To ogromny projekt, który pozwoli nam na modernizację dwóch ważnych obiektów – Stacji Uzdatniania Wody oraz Oczyszczalni Ścieków, a także modernizację sieci i wprowadzenie rozwiązań smart city.

Dofinansowanie, jakie uzyskała spółka WODKAN SA to 65% kosztów kwalifikowanych. W ramach tego ogromnego projektu inwestycyjnego WODKAN SA przeprowadzi modernizację Stacji Uzdatniania Wody, renowację magistral wodociągowych, budowę sieci kanalizacji sanitarnej, wprowadzi inteligentny system zarządzania siecią wodociągową i kanalizacyjną oraz modernizację rurociągów tłocznych ścieków z Ostrowa Wielkopolskiego do Rąbczyna. Projekt uporządkuje także gospodarkę ściekową i osadową na Oczyszczalni Ścieków w Rąbczynie, a także pozwoli na wybudowanie odnawialnych źródeł energii oraz zakup sprzętu i samochodów specjalistycznych.

To wspaniała wiadomość i bardzo dobry dzień dla Ostrowa Wielkopolskiego – mówi prezydent Beata Klimek. – Pieniądze zewnętrzne, które płyną do naszego miasta zawsze ogromnie cieszą, bo to zwieńczenie naszej ciężkiej pracy przy przygotowywaniu projektów inwestycyjnych i wniosków o dofinansowanie. Teraz ta satysfakcja jest ogromna, bo to największe w historii Ostrowa Wielkopolskiego pieniądze unijne, jakie udało nam się pozyskać.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. No to trzymajmy sie za portfele. Pozostałe 40 milionów będzie trzeba spłacić z bieżących rachunków i do tego nowe prawo wodne które niesie następne obciązenia. Czy ktoś powie o ile wzrosną ceny wody i ścieków?

  2. Przecież to logiczne,że jak się w cos inwestuje to trzeba to zaamortyzować.Nie rozumiem jazgotu ludzi.Chcesz mieć piękny dom,pakujesz w jego remont,to samo tyczy się spółek.Czy ludzie nie rozumiecie że wpływ z rachunków nie jest w stanie całkowicie pokryć tych inwestycji.Czy zdajecie sobie sprawę,ze jak pierdyknie SUW to w ciągu kilku-kilkunastu godzin jesteście bez wody!? Jak dają taką kwotę,to się nie zastanawia,tylko z tego korzysta. Jak dawają MDM to ludzie bez zastanowienia składają wnioski aby chociaż odzyskać 10-20%. A jak jest awaria,to hałas bo długo naprawiane….Ci co naprawiają, też mają rodziny, też chcą więcej zarabiać,a z pustego się nie naleje…trochę więcej pokory i obiektywizmu,bo nie trzeba być Alfą i Omegą aby to zrozumieć,wystarczy w chwili ciszy i spokoju trochę mocniej pomyśleć

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick