32 punkty Ostrovii w Toruniu. Wielki pech Renata Gafurowa

12
Arged Malesa TŻ Ostrovia przegrywa pierwszy trening punktowany w tym sezonie z GetWell Toruń 32:58. W sobotnie popołudnie na Motoarenie sezon pechowo rozpoczął Renat Gafurow, który w pierwszym swoim biegu zaliczył groźno wyglądający upadek. Najskuteczniejszym zawodnikiem w barwach beniaminka Nice 1. Ligi Żużlowej był Tomasz Gapiński, który w pięciu startach wywalczył osiem punktów. Następny dwumecz sparingowy zaplanowano na środę i czwartek 20-21 marca, a przeciwnikami ostrowian będzie Sparta Wrocław. W środę o 15:30 obie drużyny jeździć będą na Miejskim, a w czwartek zmierzą się na Stadionie Olimpijskim.

Gafurow już w pierwszym biegu zaliczył poważnie wyglądający wypadek. Rosjanin wyjechał do swojego drugiego startu, jednak po chwili zjechał z toru i już nie kontynuował jazdy w sobotnim sparingu.

Jedynymi zawodnikami, którzy wygrali biegi dla Ostrovii byli Tomasz Gapiński oraz Grzegorz Walasek. Pierwszy był najskuteczniejszym zawodnikiem gości, w pięciu biegach notując 8 punktów.

Słaby występ zaliczył Kamil Nowacki. Junior Ostrovii w pięciu biegach wywalczył tylko jeden punkt. W niedzielę miało dojść do rewanżu obu drużyn, jednak na prośbę zespołu z Torunia sparing został odwołany.

Get Well Toruń – Arged Malesa TŻ Ostrovia 58:32

Arged Malesa TŻ Ostrovia
1. Nicolai Klindt 6 (1,1,2,2,d)
2. Renat Gafurow 0 (w,d,-,-,-)
3. Tomasz Gapiński 8 (2,2,0,3,1)
4. Aleksandr Łoktajew 7+2 (1,1,2,2,1)
5. Grzegorz Walasek 6+1 (3,t,2,1*)
6. Marcin Kościelski 4+1 (2,1,0,1*)
7. Kamil Nowacki 1 (1,0,0,0,0)

Get Well Toruń
9. Jason Doyle 12 (3,3,3,0,3)
10. Norbert Kościuch 10+2 (2,2,1,2,3)
11. Jack Holder 9+1 (0,3,1,3,2) 12 Chris Holder 11+1 (3,2,3,3)
13. Niels Kristian Iversen 11+2 (2,3,3,1,2)
14. Maksymilian Bogdanowicz 3 (3,0,0)
15. Igor Kopeć-Sobczyński 2+1 (d,1*,1)
16. Tim Soerensen ns

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

12 KOMENTARZE

    • Rok temu Gniezno przegrało z Lesznem 43- 47 !
      Super mecz to spotkanie drużyny , która wygrała 2 ligę i awansowała do 1 z mistrzem Polski. Wypadł Rzeszów więc jedzie Ostrów.. To nie jest „robienie sobie” takiego meczu

    • Widze, że jesteś nowicjuszem żużlowym. Wynik w meczach towarzyskich jest wart tyle, co ubiegłoroczny śnieg. Chodzi o jazde, jazde i jeszcze raz jazdę. Poza tym poznanie toru i nowych ścieżek !

  1. Większość osób piszących poniżej komentarze nie rozumie po co są sparingi i czemu mają służyć.Gdyby nasza drużyna z Ostrowa chciała jechać na wynik to wykorzystywała by rezerwy taktyczne itd.Nie o to chodzi!To jest czas na płynne wejście w sezon. Tymczasem Toruń jechał cały mecz nie wystawiając nawet na jeden bieg rezerwowego!Pytanie dlaczego???Moim zdaniem jechali po jak największą ilość punktów.Panowie Walasek i Gapiński pokazali że można wygrywać na obcym torze z gwiazdami Torunia.Potwierdzają swoją dobrą formę.Szkoda że doszło do upadku w pierwszym biegu ale cóż wszystkiego nie można przewidzieć. Oby bezpiecznie (bez kontuzji)minęły sparingi które są zaplanowane przed sezonem.

  2. Większość osób piszących poniżej komentarze nie rozumie po co są sparingi i czemu mają służyć.Gdyby nasza drużyna z Ostrowa chciała jechać na wynik to wykorzystywała by rezerwy taktyczne itd.Nie o to chodzi!To jest czas na płynne wejście w sezon. Tymczasem Toruń jechał cały mecz nie wystawiając nawet na jeden bieg rezerwowego!Pytanie dlaczego???Moim zdaniem jechali po jak największą ilość punktów.Panowie Walasek i Gapiński pokazali że można wygrywać na obcym torze z gwiazdami Torunia.Potwierdzają swoją dobrą formę.Szkoda że doszło do upadku w pierwszym biegu ale cóż wszystkiego nie można przewidzieć. Oby bezpiecznie (bez kontuzji)minęły sparingi które są zaplanowane przed sezonem.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick