300 tys. zł na przegląd techniczny wozu z drabiną

0

Ostrowscy strażacy dysponują jednym wozem wyposażonym w 37 metrową drabinę. Sprzęt użytkowany jest od dziesięciu lat i musi przejść specjalny przegląd techniczny u producenta. A to wiąże się z ogromnym kosztem – jednostka musi zabezpieczyć na ten cel 230 tys. zł i kolejne 90 tys. zł na usunięcie ewentualnych usterek.

Przegląd musi zostać wykonany do września, w innym przypadku wysokiej klasy sprzęt stanie się bezużyteczny. Bryg. Jacek Wiśniewski, Komendant Powiatowy PSP w Ostrowie Wielkopolskim, wystąpił o wsparcie do samorządów, pomoc zadeklarował także obecny w ostrowskiej jednostce podczas narady rocznej zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

– Cena jest bardzo wysoka, ale nie mówimy o zwykłym przeglądzie, jaki przechodzą co roku np. nasze samochody osobowe. Wiąże się to z wymianą wielu części na nowe, zużywają się przede wszystkim elementy hydrauliczne – wyjaśnia bryg. Krzysztof Biernacki, rzecznik prasowy ostrowskiej komendy. – Poza tym ta drabina jest wypełniona elektroniką i w razie jakichkolwiek usterek musimy się liczyć z dużymi kosztami.

 

Więcej w materiale filmowym.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick