DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

3 października został Dniem Telewizji Lokalnych

Od teraz 3 października jest Dniem Telewizji Lokalnych. To nieformalne święto ma zwrócić uwagę na rolę, które tego typu stacje odgrywają w życiu społeczeństwa.

Trwa 50. konferencja Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej. To spotkanie przedstawicieli lokalnych stacji telewizyjnych oraz ekspertów, którzy tym razem rozmawiają m.in. na temat regulacji prawnych dotyczących popularnych „kablówek”. Jednym z pobocznych tematów, ale istotnych z punktu widzenia funkcjonowania środowiska było ogłoszenie, że 3 października będzie Dniem Telewizji Lokalnych. Tę informację podano w poniedziałek, co oznacza, że właśnie dzisiaj po raz pierwszy obchodzimy to nowe, nieformalne święto.

– Środowisko zareagowało bardzo pozytywnie – mówi redaktor naczelna Telewizji Proart Paulina Szczepaniak i dodaje: – Będziemy myśleć o tym, w jaki sposób każdego roku podkreślić naszą rolę, nasza wagę, naszą misyjność i nasze znaczenie.

Szczególną rolę, jaką w założeniu mają spełniać telewizje lokalne, podkreśla również Anna Kobielska-Okrój, dyrektor generalna Telewizji Proart: – Bez funkcjonowania tych stacji, problemy mieszkańców nie będą zauważane przez ogólnopolskie media. One nie będą się zajmowały sprawami i problemami przeciętnego obywatela. To my jesteśmy na straży praw obywatelskich w naszych małych społecznościach.

>> RATUJMY TELEWIZJE LOKALNE

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz