27 mln zł dotacji na kaliskie drogi [ZDJĘCIA]

1
Fot. Magdalena Bartnik
Kaliski samorząd otrzymał 27 milionów złotych dofinansowania na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 450. Pieniądze zostały przyznane z funduszy Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

„Dobra wiadomość dla Kalisza! Otrzymaliśmy ponad 27 mln zł dofinansowania do rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 450. Prace obejmą ulice Nowy Świat oraz Częstochowską między Szlakiem Bursztynowym a Kubusia Puchatka” – napisał Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza na swoim fanpage’u.

Projekt zakłada powstanie nowej jezdni, ścieżek rowerowych i chodników. Wybudowane zostaną także miejsca postojowe zjazdy na posesje i zatoki autobusowe. Będzie nowe odwodnienie, zmiany dotyczyć mają też oświetlenia ulicznego.

CZYTAJ TAKŻE: Damianek cierpi na nieuleczalną w Polsce adrenoleukodystrofię. Każdy może pomóc

Aby zadbać o większe bezpieczeństwo na drogach, dwa skrzyżowania zamienią się w ronda. Zmiany takie wprowadzone zostaną na skrzyżowaniu Nowego Światu z Legionów i Ułańskiej, a także Częstochowskiej i Budowlanych. – To ogromna inwestycja. Całość prac pochłonie ponad 56 mln zł – dodaje Kinastowski. Prace mają rozpocząć się na przełomie drugiego i trzeciego kwartału tego roku.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. 5
    3

    No cóż… W Kaliszu wiedzą jak pozyskiwać kasę zewnątrz. Na remont drogi dostali tyle ile roczny budżet Ostrowa na inwestycje! Ucz się caryca!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick