27-latek bez uprawnień pędził 105 km/h w terenie zabudowanym

1
Fot. Pixabay
105 km/h pędził 27-letni kierowca opla vectry, kiedy jego prędkość samochodu, który prowadził, zmierzyli policjanci. Podczas kontroli okazało się, że nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Teraz czeka go sprawa w sądzie.

Policjanci ustawieni w Przytocznicy (powiat ostrzeszowski) zmierzyli prędkość jadącego w ich kierunku opla vectry. Pomiar wykazał, że auto porusza się z prędkością 105 km/h ito w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę. Okazał się nim 27-latek. Podczas kontroli wyszło na jaw, że mężczyzna nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów. – Ujawniono, że decyzją starosty ostrzeszowskiego ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Kierujący to mieszkaniec gminy Doruchów. W stosunku do kierującego wykonano czynności procesowe, decyzję o konsekwencjach prawnych podejmie prokuratura i sąd – informuje kom. Ewa Jakubowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

CZYTAJ: Poseł Szczepański o szybkiej kolei: „Rodzi się pytanie, ile by trzeba było wyburzyć w Ostrowie, żeby ta kolej wjechała”

Jak informują funkcjonariusze, mężczyźnie grozi grzywna oraz kara ograniczenia wolności, a także więzienie w wymiarze do dwóch lat. – Należy wziąć pod uwagę także możliwość orzeczenia wobec sprawcy opisywanego przestępstwa zakazu prowadzenia pojazdów, nawet do 15 lat – dodaje.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick