137 km/h w terenie zabudowanym

0
Fot. Pixabay
Dwóch piratów drogowych zatrzymała w weekend ostrowska policja. Rekordzista w momencie pomiaru miał na liczniku 137 km/h. Drugi niewiele mniej. Obaj stracili uprawnienia do kierowania na trzy miesiące.

137 km/h jechał kierowca volkswagena craftera w terenie zabudowanym. Mężczyznę zatrzymali policjanci z ostrowskiej grupy Speed na terenie gminy Raszków. Pomiar prędkości jednoznacznie wskazał, że 34-latek musi stracić prawo jazdy na trzy miesiące.

CZYTAJ: Weszły w życie złagodzone obostrzenia. Sprawdź, co się zmieniło

Jednak to nie jedyny pirat drogowy, który trafił w ręce funkcjonariuszy. W niedzielę 19 kwietnia przedstawiciele drogówki zatrzymali 41-latka, który także stracił uprawnienia do kierowania. – Policjanci zatrzymali go do kontroli na terenie jednej z wsi w gminie Raszków. Policyjny wideorejestrator wskazał, że kierujący samochodem osobowym marki Seat Altea przekroczył dopuszczalną prędkość o 73 km/h – informuje sierż. sztab. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Mniejszy ruch na drogach nie sprawił, że zrobiło się bezpiecznie. Co prawda zmalało prawdopodobieństwo wypadków i kolizji, ale i te mają miejsce także w naszym regionie. W poniedziałkowy poranek na DK12 zginął 26-latek. W ubiegłym tygodniu dwóch piratów drogowych zatrzymała także kępińska drogówka. – Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę. Nieodpowiedzialność za kierownicą może spowodować, że stracimy o wiele więcej niż uprawniania do kierowania. Kierowco! Nie bądź niebezpieczeństwem dla innych! – dodaje sierż. sztab. Michaś.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick