Trzech pijanych w rękach policji. Jeden z Ukraińców miał prawie 3 promile

1
Dwóch Ukraińców i mieszkaniec powiatu kępińskiego zostali zatrzymani. Całą trójka prowadziła auta będąc pod wpływem alkoholu. Rekordzista miał w organizmie niemal trzy promile.

Niedziela była prawdziwym czasem żniw dla policjantów z Kępna. Funkcjonariusze zatrzymali trzech pijanych kierowców. Pierwszy wpadł około 2.00 w nocy na ul. Obrońców Pokoju. Kierujący oplem vectra 28-letni mieszkaniec Ukrainy miał w organizmie 0,8 promila alkoholu. Drugi pijany kierowca został zatrzymany około 16.30 w Słupi pod Kępnem. 44-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego jadący mitsubishi wydmuchał 0,5 promila alkoholu.

Rekordzistą tego dnia okazał się kolejny Ukrainiec. Do jego zatrzymania doszło około godz. 22.00. Zatrzymali go dwaj mieszkańcy Ostrzeszowa. Ich podejrzenie o nietrzeźwości obcokrajowca było uzasadnione. Mężczyzna miał w organizmie niemal 3 promile. – Został zatrzymany w policyjnym areszcie a po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości – mówi sierż. Justyna Niczke, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kępnie.

Sprawą zajęła się też prokuratura. Pod jej nadzorem mundurowi prowadzą postępowanie w sprawie ostatniego z zatrzymanych.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Ukraińcom się nie dziwię. Oni na pewno cierpią, że są poza ojczyzną i nie mogą jej bronić przed Putinem. Ale Polak powinien być ostrożniejszy. Przecież mógł wcześniej kupić alkohol i pić go w domu bez wyjeżdżania autem gdziekolwiek.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick