Wymęczona wygrana w Stargardzie. Scott poza składem

10
Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski wygrał przedostatni mecz sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi. W sobotę pokonali na wyjeździe beniaminka rozgrywek - Spójnię Stargard 88:79. Najskuteczniejszym koszykarzem zespołu Stali był Shawn King. Prawdziwe natomiast okazały się informacje, że odsunięty od składu został Mike Scott.

Niestety próżno szukać jakiejkolwiek informacji na temat amerykańskiego koszykarza, który jest w Ostrowie Wielkopolskim od początku sezonu. Klub Arged BM Slam Stal nie raczył poinformować kibiców o zaistniałej sytuacji. Nam pozostają domysły.

Zespół prowadzony przez Wojciecha Kamińskiego nawet bez Scotta w składzie poradził sobie z beniaminkiem EBL. Spotkanie od samego początku nie układało się po myśli ostrowian, którzy przegrywali do przerwy. Sytuacja zmieniła się w trzeciej kwarcie, którą ostrowianie wygrali 23:15.

Bezbłędny w Stargardzie był Shawn King. Środkowy Stali rzucił 17 punktów, trafiając 8 na 9 rzutów z gry. Zanotował dodatkowo 8 zbiórek. Równie dobrze zaprezentował się Casper Ware, który zdobył 16 punktów, notując 7 asyst.

Teraz przed zespołem z Ostrowa ostatni mecz sezonu regularnego we Włocławku z Anwilem.