Koncert – João de Sousa

0

João de Sousa to znany i ceniony portugalski wokalista, gitarzysta
oraz kompozytor mieszkający w Polsce.

Przełomem w karierze João był moment, gdy Andrzej Smolik, zaprosił go do wykonania dwóch utworów na płycie, która wkrótce uzyskała status platynowej.
João współpracował także z zespołem Mikromusic i argentyńskim bandoneonistą Arielem Ramirezem.
W 2012 roku, przy wsparciu Camoes Institut oraz Ambasady Portugalii w Polsce, João wydał swój drugi album João de Sousa & Fado Polaco.

Koncepcja płyty opierała się na nowoczesnym, świeżym spojrzeniu na muzykę fado oraz współczesną portugalską muzykę folkową. Nie bez znaczenia miała dla wokalisty współpraca z polskimi artystami, którzy wnieśli do utworów pierwiastek słowiański.

Po sukcesie projektu, setkach koncertów w Polsce, Niemczech i Portugalii, przyszedł czas na nowy album – Luta, którego premiera odbyła się w kwietniu 2016 roku.

João debiutuje tu w roli producenta. W jedenastu autorskich utworach śpiewanych po portugalsku, hiszpańsku, angielsku i polsku (autorstwa Filipa Zawady) łączy elementy rodzimego fado z jazzem, a nawet reggae i hip-hopem.

Artyście towarzyszą doskonali muzycy jazzowi. Kompozycje Portugalczyka wynikają z jego luzofońskich korzeni oraz fascynacji brzmieniem polskiego instrumentarium – charakterystycznym połączeniu trąbki ze skrzypcami. Aksamitny, ciepły głos muzyka zdobył już serca rzeszy fanów.

W swoim repertuarze João ma również niebanalne interpretacje klasyki fado, polskiej piosenki oraz takich przebojów, jak Porque te vas czy Chorando Se Foi (Lambada).
Piosenki João znalazły się na radiowej płycie RAM Cafe vol. 7 oraz albumie Siesta vol. 11 Marcina Kydryńskiego.

Rezerwacji można dokonać w kawiarni:
Columbus Coffee Kalisz,
ul. Kanonicka 1, 62-800 Kalisz
Róg ulicy Kanonickiej i Zamkowej

Wstęp na koncert jest darmowy, lecz obowiązuje pierwszeństwo rezerwacji miejsc. Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata depozytu, który jest w pełni do wykorzystania w dniu koncertu.

Liczba miejsc ograniczona.
Przyjdź zarezerwować swoje miejsce już dziś!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick