Pobili mężczyznę, a wcześniej ukradli kosmetyki

0
Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców gm. Jarocin, którzy w okolicy jednego z lokali gastronomicznych w Jarocinie pobili mężczyznę. 18 i 19-latek usłyszeli już zarzuty. Sprawcom grozi do pięciu lat więzienia.

Do Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie zgłosił się mężczyzna by złożyć zawiadomienie o pobiciu. – Do zdarzenia miało dojść w okolicy jednego z lokali gastronomicznych w Jarocinie. Mężczyzna został skopany przez dwóch agresorów, nie potrafił jednak wskazać sprawców gdyż nigdy wcześniej ich nie widział – mówi asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. – Po zdarzeniu zgłaszający trafił do szpitala. Kryminalni zabezpieczyli monitoring miejski, przesłuchali świadków i wytypowali osoby, które mogły mieć związek ze zdarzeniem – dodaje Zaworska.

Sprawcami okazali się dwaj mieszkańcy gm. Jarocin w wieku 18 i 19 lat. Zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. W trakcie wykonywania czynności śledczy ustalili, że zatrzymani mają na sumieniu także inne przestępstwo. W grudniu, z jednego ze sklepów, ukradli kosmetyki o wartości 1200 złotych. Skradziony towar sprzedali, a policjantom tłumaczyli, że w ten sposób chcieli zarobić na prezenty.

Zarówno 18 jak i 19-latek usłyszeli ostatecznie po dwa zarzuty: udział w pobiciu i kradzież mienia. Przyznali się do popełnienia przestępstw. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick