Dziś wyjątkowy dzień. 90 lat temu oddano do użytku stadion w Ostrowie

4
Dzisiaj mija dokładnie 90 lat od otwarcia stadionu w Ostrowie Wielkopolskim! Doszło do tego 24 czerwca 1928 roku. Stadion nosił wówczas nazwę Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Wojskowego. Dziś to Stadion Miejski.

-Aktu oddania obiektu do użytku społeczeństwa dokonał ówczesny starosta powiatu dr. Józef Srokowski. W kolejnych latach stadion wzbogacał się o kolejne boiska, bieżnie i budynki. W 1931 roku Klub Motocyklowy Ostrów wybudował tor żużlowy do wyścigów motocyklowych. To był właśnie początek tej popularnej dyscypliny w naszym mieście – mówi nam Artur Małecki, historyk sportu żużlowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Dzięki Arturowi Małeckiemu prezentujemy Państwu dwie fotografie, które przedstawiają zawody motocyklowe rozgrywane na ostrowskim stadionie w pierwszej połowie lat 30. minionego wieku. Więcej o stadionie w Ostrowie Wielkopolskim mówić będziemy na antenie Telewizji Proart już w najbliższą środę w kolejnym wydaniu magazynu żużlowego Taśma w górę.

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. 10

    Należy dodać, że wiosną 1928 r. grunt na budowę stadionu ( 32 morgi magdeburskie) przekazał bezpłatnie Powiatowemu Komitetowi Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Wojskowego w Ostrowie, ordynat na Przygodzicach Michał ks. Radziwiłł ze swojego majątku na Krępie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.