„Coraz więcej martwych gołębi” – internauci alarmują o padającym ptactwie. To ptasia grypa?

11
Fot. Czytelnik

„W Nowych Skalmierzycach na podwórku przy kamienicy leżą martwe gołębie i jest ich coraz więcej”- informuje nas czytelnik. Ptactwo nie jest sprzątane przez nikogo, a szczątki roznoszą inne zwierzęta. W związku z ostatnimi zachorowaniami na ptasią grypę mieszkańcy pytają, czy gołębie także mogą być ofiarami wirusa.

„W Nowych Skalmierzycach na podwórku które znajduje się w środku kamienicy przy ul. Kaliskiej leżą padnięte gołębię przed weekendem leżał tylko jeden dzisiaj jest już ich pięć albo nawet sześć sztuk” – informuje nas czytelnik.

Mieszkańcy Nowych Skalmierzyc zastanawiają się, czy martwe ptactwo nie jest efektem wirusa ptasiej grypy, który atakuje na terenie województwa wielkopolskiego. – Wirus ptasiej grypy dotyka drób wodny i grzebiący. Nosicielami choroby jest natomiast drób dziki. Natomiast prosimy o informowanie nas także o padających gołębiach. Będziemy pobierać próbki i wozić je do badań – informuje Dariusz Hyhs, Powiatowy Lekarz Weterynarii.

Wirus ptasiej grypy zaatakował w ubiegłym tygodniu jedną z ferm na terenie Gminy Sierosziewce. W laboratorium wciąż są próbki, które mają potwierdzić lub zaprzeczyć pojawieniu się wirusa na terenie hodowli w Gminie Ostrów Wielkopolski.

11 KOMENTARZE

 1. 5
  3

  Ja mam inne zdanie a ten temat i chyba ciut większą wiedz. Chorób gołębii jest mnóstwo ale te napewno nie są chore na ptasia grypę. Zimą nas w tym roku mocno oszczędza a zarazki slizgaja się z tygodnia na tydzień mnozac się. Pewnie ze gołębie będą zdychac. Osobiście uważam że dzikie gołębie będą zniknąć z miasta bo to ani nie pomaga ludzia żyjącym w mieście ani hodowca gołębii a tym bardziej gołębia gdyż nie mają podstawowej opieki a to jest agonia a nie życie. A sprzątać wiadomo kto powinnien urządy bądź gminy

 2. 2
  2

  Jarociniak debilu jeden .A jakie ty publikacje czytałeś? Te na zlecenie korporacji to gratuluję.Posxuksj sobie głąbie co mówią lekarze z różnych krajów na temat 5g. A nie pieprzysz jak potłuczony

 3. 2
  2

  A może to cyt.”SMUGI NA NIEBIE -RAPORT FIZYKA obejrzyj to . Film przedstawia realne dokumenty potwierdzające depopulacje ”
  Nad powiatem Ostrów i nie tylko często się pojawiają.

  • 1
   1

   Ludzie i tak w to nie wierzą obojętnie co byś im pokazał. Myślą że to smugi kondensacyjne. Tak mają mózgi wyprane przez tv.Mocno się zastanawiam czy człowiek jeszcze potrafi sam myśleć? Czy już stał się baranem prowadzonym na rzeź dla zysku korporacji

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick