„Żyję 60 lat i czegoś takiego nie widziałem” – mieszkańcy Bukownicy sprzątają po przejściu nawałnicy

3
Mówią, że trwało to kilka minut, a to, co zobaczyli, wprawiło ich w osłupienie i są niemalże przekonani, że przez Bukownicę przeszła trąba powietrzna. Powiat ostrzeszowski nawiedziła krótka, ale intensywna nawałnica, która wyrwała drzewa z korzeniami, pozrywała dachy oraz linie energetyczne.

Zaczęło się od niewielkiego deszczu, chwilę później zrobiło się ciemno i zerwała się potężna wichura – tak przejście nawałnicy opisują mieszkańcy Bukownicy w powiecie ostrzeszowskim. Ucierpiały nie tylko drzewa, ale także budynki mieszkalne i gospodarcze. Te u Jakuba Rycerskiego niemalże w całości zawaliły się, niszcząc sprzęt rolniczy, który znajdował się w środku. – Traktory nie działają, nie chcą odpalić. Nie wiem, czy zalał je deszcz, czy stało się z nimi coś innego. Na razie nie mamy siły, by w ogóle do tego zaglądać. Budynek nadaje się do rozbiórki – mówił przed kamerą Telewizji Proart.

CZYTAJ: 10 zerwanych dachów w powiecie. Strażacy walczą ze skutkami nawałnicy [WIDEO, ZDJĘCIA]

Wiatr zerwał także dachy z innych budynków gospodarczych w Bukownicy. – Jak zaczęło padać, to świata z oknem nie było widać. Dopiero gdy wszystko ustało, to wyszedłem na zewnątrz i zobaczyłem, że dach leży na polu – opowiadał Daniel Cierniewski.

Z kolei Jacek Janicki, którzy żyje już 60 lat, mówił, że czegoś takiego jeszcze nigdy nie widział. – Były wichury, które przewracały drzewa, ale żeby zrywały dachy, to nie pamiętam – podsumował.

Mieszkańcy Bukownicy mówią, że szczęściem w nieszczęściu jest fakt, że większość uszkodzonego mienia jest ubezpieczona. Każdy z nich będzie się teraz starał o wypłatę pieniędzy od ubezpieczyciela.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. O tornadach było można widzieć osłuchać w USA a teraz już jest i u nas tylko szkoda ludzi i ich mienia na ktòre pracowali a teraz …..

  2. Natura się zmienia ale do tego przyczyniają się ludzie wycina się coraz więcej lasów jak pracowałem za komuny w lasach państwowych to wtedy mówiono rz jest prowadzona gospodarka rabunkowa w lasach owszem były wyremby lasów ale i także Trzebież czyli wycinki sanitarne chyba tak to się nazywało teraz też tak się robi tylko wtedy szedł pilarz i zrywka ż z koniem a teraz buldożer więcej niszczy niż pozyska obecnie leśnicy tak wykonują pozyskanie drewna

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick