Zwycięstwo KS One Team Ostrów Wlkp. na rozpoczęcie Mistrzostw Polski

Kaja Wróblewska mecz zakończyła z największą ilością trafień. Środkowa KS One Team zanotowała 17 oczek, rozgrywająca Nicola Waliszewska dla drużyny zdobyła 16 pkt., środkowa Sara Wróblewska – 11.

Zawodniczki z Ostrowa nie zaczęły najlepiej. Po pierwszej kwarcie traciły 4 punkty. Drużyna z Sokołowa Podlaskiego prowadziła 18:14. Druga kwarta dała podopiecznym Macieja Maciejewskiego nadzieję, bo zmobilizowane porażką ostrowianki w pierwszej części meczu wywalczyły wynik 23:11. Nieco odpuściły w trzeciej kwarcie. Ostateczny wynik tego etapu meczu był szczęśliwy dla sokołowianek. Ostatecznie jednak po 45 minutach gry ostrowianki prowadziły 52:46. Końcówka meczu przysporzyła sporo emocji kibicom na gorzowskiej hali. Zawodniczki szły łeb w łeb, kwarta zakończyła się wynikiem 21:23 na korzyść MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski. KS One Team Ostrów Wlkp. pierwszy mecz Finału Mistrzostw Polski Juniorek mecz zakończył z wynikiem 73:69.

W finale, który potrwa do niedzieli 21 maja dziewczyny z Ostrowa rozegrają jeszcze dwa zaplanowane mecze. W czwartek KS One Team zmierzy się z PTK Lumi Pabianice, a w piątek z KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec. Sobota to kolejno mecze: o siódme i piąte miejsce oraz półfinały. W niedzielę koszykarki będą walczyć o 3. i 1. miejsce, czyli zwycięstwo całego finału.

Rozgrywki na hali AJP przy ul. Chopina w Gorzowie Wielkopolskim śledzić można na żywo w internecie na stronie www.imprezylive.pl