Zwycięstwo KS Basket Ostrovia po trudnej drugiej połowie

Koszykarki KS Basket Ostrovia odniosły drugie zwycięstwo na wyjeździe w tym sezonie. Biało-czerwone pokonały PZU Ślęza II MOS Wrocław.

Zespół z Ostrowa Wielkopolskiego dobrze rozpoczął mecz wygrywając pierwszą kwartę 15:10. Ta odsłona była dość wyrównana, ale to jednak biało-czerwone były skuteczniejsze pod koszem, co kontynuowały w kolejnych minutach.

Druga kwarta też należała do przyjezdnych i można było oglądać jeszcze większą dominację podopiecznych Katarzyny Motyl. Zwycięstwo 18:6 i zejście na przerwę przy wyniku 33:16 mogło napawać optymizmem.

Trzecią odsłonę jednak lepiej rozpoczęły gospodynie, które wyszły na prowadzenie 9:4, by później skutecznie stawiać opór Ostrovii. To jednak nadal nie zniwelowało przewagi przyjezdnych wynoszącej wówczas 12 punktów. Na nieco ponad 4 minuty przed końcem trzeciej kwarty bolesnej kontuzji doznała Aleksandra Ster. Biało-czerwona chciała zablokować rywalkę pod własnym koszem i po wyskoku niefortunnie stanęła na parkiecie. Grę przerwano na dłuższą chwilę i potrzebna była zmiana, aby koszykarki mogły kontynuować rywalizację. Ta odsłona zakończyła się zwycięstwem Ślęzy 19:16, jednak w meczu nadal prowadził KS Basket Ostrovia (49:35).

Ostatnie 10 minut meczu we Wrocławiu układało się początkowo po myśli gospodyń, które otworzyły wynik w tej kwarcie. Mogło się wydawać, że zespół z Dolnego Śląska rozszyfrował tajniki gry Ostrovii, bo nie pozwalał już na tak wiele biało-czerwonym. Nie mógł jednak też utrzymać symbolicznego prowadzenia w tej odsłonie. Zatem remis 13:13 nie może dziwić. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że to koszykarki z Ostrowa Wielkopolskiego kontrolowały przebieg meczu do końca wygrywając ostatecznie 62:48.

PZU Ślęza II MOS Wrocław – KS Basket Ostrovia 48:62 (10:15, 6:18, 19:16, 13:13)

Ślęza: A. Mońko 16, A. Łata 10, J. Murat 6, A. Skowron 5, K. Flaszyńska 4, M. Krukowiak 3, M, Suwała 2, Z. Wołowiec 2, N. Kaciuba 0, L. Surowiec 0.
Ostrovia: K. Joks 13, K. Dżochowska 10, M. Wybraniec 9, K. Dekert 8, J. Kunicka 6, A. Ster 6, W. Szych 4, A. Marczyk 3, J. Zaremba 2, M. Pająk 1.