Zwycięstwo 9:0 na koniec słodko-gorzkiego sezonu żeńskiej Ostrovii

Żeński zespół Ostrovii 1909 z przytupem zakończył sezon, ale trudno było o wielką radość. Wygrana 9:0 nad mocno osłabionym WAP-em Włocławek nie przyniosła ze sobą awansu. Walka o niego została przegrana już kilka tygodni temu.

W widowiskowym stylu piłkarki Ostrovii 1909 zakończyły sezon 2023/24 w II lidze. Zwycięstwo 9:0 nad przedostatnim w tabeli WAP-em Włocławek był okazją dla kibiców do pokazania się z jak najlepszej strony i niesienia dopingiem biało-czerwone w każdej akcji. Gole padały co kilka, czasami co kilkanaście minut, a rywalki nie były w stanie wyprowadzić skutecznego ataku. Przez większość spotkania nie wyszły nawet z własnej połowy. Ostrovia mogła zatem swobodnie budować kolejne akcje ofensywne i podnosić wynik z upływem każdego kwadransa.

Wysokie zwycięstwo było udanym zwieńczeniem dobrego sezonu, ale po raz kolejny zakończonego dużym niedosytem. Tak blisko awansu, jak w obecnej edycji rozgrywek, Ostrovia jeszcze nie była. Mimo tego nie zdołała dostać się do I ligi. Ponownie zakończyła rozgrywki na drugim miejscu. Tym razem za LZS-em Stare Oborzyska, który wiosną nie stracił nawet punktu.

Sobotni mecz przeciwko WAP-owi był ostatnim w barwach biało-czerwonej drużyny dla Sabiny Napieralskiej, która spędziła w tym klubie 7 lat. Doświadczona pomocniczka nie zawiesza butów na kołku, ale rozstaje się z dotychczasowym klubem mając nadzieję na angaż w wyższej lidze. Opuściła boisko w drugiej połowie, a zespół gospodyń zgotował jej wyjątkowe pożegnanie tworząc szpaler.

Mecz okraszony głośnym dopingiem kibiców w tym grup młodzieżowych żeńskiej Ostrovii był też okazją do wspólnego podsumowania rozgrywek przy grillu i atrakcjach dla najmłodszych. Wykorzystano ten dzień również po to, aby pomóc Piotrowi Kasprzykowi – trenerowi grup młodzieżowych klubu, który w 2023 roku doznał rozległego krwotocznego udaru mózgu, co doprowadziło do prawostronnego porażenia ciała i zaburzeń mowy.

Trener walczy o powrót do zdrowia. Przechodzi rehabilitację. Ta jednak sporo kosztuje, dlatego potrzebne jest wsparcie finansowe na pokrycie kosztów kolejnych zabiegów. Dlatego środowisko Ostrovii zdecydowało się po raz kolejny wesprzeć „Kapę”.

Cały czas trwa zbiórka internetowa poprzez stronę Fundacji „Warto żyć dla kogoś”. Można dokonać przelewu na dowolną kwotę i wesprzeć trenera Kasprzyka w jego walce o zdrowie.