DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

"Kapa" walczy o powrót do zdrowia i prosi o pomoc [TRWA ZBIÓRKA]

Trwa zbiórka pieniędzy na rehabilitację „Kapy”. Trener młodzieży Ostrovii 1909 nie ustaje w walce o powrót do sprawności.

archiwum prywatne Piotra Kasprzyka

Trener grup młodzieżowych Ostrovii 1909 Piotr Kasprzyk nie ustaje w walce o powrót do sprawności. „Kapa” doznał w lutym 2023 roku rozległego krwotocznego udaru mózgu, który doprowadził do prawostronnego porażenia ciała i zaburzeń mowy. Po miesięcznym pobycie na oddziale neurologii w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim trafił pod opiekę specjalistów z oddziału rehabilitacji w Pleszewie.

Na tym jego walka się nie skończyła. Kolejny etap to długa i mozolna rehabilitacja w domu. „Kapa” nadal jest pod opieką specjalistów w tym m.in. neurologa, diabetologa, ortopedy i endokrynologa. Wymaga codziennej rehabilitacji. Jej postępy widać chociażby po tym, że ponownie zaczyna chodzić, ale porusza się z pomocą laski.

Ciągle jednak nie ma władania w prawej ręce, a mowa w dużej mierze jest niezrozumiała. Regularna rehabilitacja oraz leczenie pochłaniają ogromne koszty, z którymi trudno mierzyć się samodzielnie. Dlatego rodzina, przyjaciele i środowisko Ostrovii 1909 włączają się w pomoc.

Nadal trwa zbiórka internetowa na stronie Fundacji „Warto żyć dla kogoś”. Jej cel to zebranie 50 tys. zł. Uzbierano nieco ponad 30 tys. Każdy kolejny dzień walki o powrót do zdrowia to kolejne koszty, stąd apel najbliższych o włączenie się w pomoc dla „Kapy”. Każda pomoc to krok w stronę zdrowia Piotra i ogromna nadzieja na lepszą przyszłość. Wierzymy, że dobro wysłane w świat – wróci do Was z podwójną mocą. Już w tym momencie chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy wsparli nas w tym trudnym czasie” – mówią najbliżsi.

Piotr przebywa w jednym z bydgoskich centrów rehabilitacji. O tym, jak walczy o powrót do zdrowia, możecie przekonać się oglądając poniższe zdjęcia. „Kapa” – jak angażował się w działalność klubu i rozwój młodych piłkarzy – tak teraz przekłada to na zaangażowanie w trakcie zabiegów mających poprawić jego sprawność.

LINK DO ZBIÓRKI NA RZECZ PIOTRA KASPRZYKA

Pomóc można też włączając się w licytacje prowadzone na facebookowej grupie „Licytacje dla Kapy – TP Ostrovia 1909”

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz