Związał psa i zostawił w lesie. Trafi przed sąd

3
Ta sprawa odbiła się bardzo głośnym echem w naszym regionie. 27-letni mieszkaniec Grabowa nad Prosną, który przywiązał suczkę do drzewa i związał jej tylne łapy taśmą - trafi przed sąd.

Psa odnalazł mężczyzna spacerujący wtedy po lesie. Usłyszał on skowyt czworonoga. O sprawie dowiedziało się m.in. ostrowskie schronisko.

O tej sprawie pisaliśmy już wcześniej na naszym portalu. 

Dzięki zaangażowaniu internautów, bardzo szybko udało się ustalić dane personalne właściciela.

Tematem zajęła się Prokuratura w Ostrowie Wielkopolskim. Zlecono szczegółowe badania mające na celu udowodnienie przestępstwa – Przeprowadzono badania genetyczne i biologiczne. Zbadano odciski palców, które znajdowały się na taśmie, którą pies był związany. Wyniki badań potwierdziły, że są to odciski 27-letniego mężczyzny – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy ostrowskiej prokuratury.

Oskarżony ostatecznie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za znęcanie się nad zwierzęciem grożą 2 lata więzienia. Suczka – Bigi, od lipca przebywa w schronisku i czeka na nowego właściciela, który zapewni jej bezpieczny dom.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Do dziewczyny , ktora dzisiaj szukała swojego psa czy się znalazł ? Trochę pojezdzilem ale nic.Kierowca z zielonego auta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick