Żużlowy sezon tuż, tuż. Wiemy, kiedy wystartuje TŻ Ostrovia i dlaczego odwołano sparingi

0
Fot. tzostrovia.pl
Poznaliśmy rozkład jazdy dwóch pierwszych kolejek eWinner 1. Ligi Żużlowej w sezonie 2021. Arged Malesa Ostrów Wielkopolski zainauguruje rozgrywki w Poniedziałek Wielkanocny o 18.00.

Fani speedwaya czekali na tę informację od dawna. Wreszcie jest. Niespełna dwa tygodnie dzielą nas od pierwszego startu Arged Malesy Ostrów Wielkopolski w ramach sezonu 2021 eWinner 1. Ligi Żużlowej.

Spotkanie inaugurujące rozgrywki w wykonaniu ostrowskiego zespołu odbędzie się w Poniedziałek Wielkanocny 5 kwietnia o 18.00 w Bydgoszczy, a rywalem zespołu prowadzonego przez Mariusza Staszewskiego będzie Abramczyk Polonia. Spotkanie będzie transmitowane w Canal+.

Inauguracja na torze w Ostrowie Wielkopolskim została zaplanowana na 10 kwietnia o 16.00. Rywalem Arged Malesy będzie Aforti Start Gniezno.

1 runda:

  • 3 kwietnia 2021 r. (sobota) Aforti Start Gniezno – KŻ Orzeł Łódź godz. 14:30
  • 4 kwietnia 2021 r. (niedziela) ROW Rybnik – Cellfast Wilki Krosno godz. 14:00
  • 5 kwietnia 2021 r. (poniedziałek) Unia Tarnów – Zdunek Wybrzeże Gdańsk godz. 15:30
  • Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Arged Malesa Ostrów Wlkp. godz. 18:00

2 runda:

  • 10 kwietnia 2021 r. (sobota) Arged Malesa Ostrów Wlkp. – Aforti Start Gniezno godz. 16:00
  • KŻ Orzeł Łódź – Unia Tarnów godz. 18:30
  • 11 kwietnia 2021 r. (niedziela) Zdunek Wybrzeże Gdańsk – ROW Rybnik godz. 14:00
  • Cellfast Wilki Krosno – Abramczyk Polonia Bydgoszcz – mecz przełożony, data zostanie podana w terminie późniejszym

Sparingi odwołane

Ostrowski klub poinformował także, że nie odbędą się zaplanowane na najbliższy weekend sparingi z eWinner Apatorem Toruń. Koronawirusa wykryto u braci Jacka i Chrisa Holderów oraz Kamila Marcińca i jednego z mechaników.

Sparingi pierwszoligowców z drużynami z PGE Ekstraligi są problemem z uwagi na wytyczne sanitarne. Konieczne jest bowiem wykonanie testów na koronawirusa techniką RT-PCR. Zakładając, że trzeba przetestować około 40-50 osób, a cena jednego testu to 350 zł, rodzi to spore koszty rozgrywania meczów sparingowych. Taki sam test dodatkowo trzeba wykonać przed pierwszą rundą rozgrywek ligowych” – poinformował ostrowski klub.

Zespół będzie w tym czasie trenował indywidualnie. – W środę i czwartek zaplanowałem kolejne zajęcia na torze. Cały nasz zespół będzie na miejscu – wyjaśnił trener Mariusz Staszewski.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick