DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Żużlowcy zaprezentowani. Najwięcej braw zebrał Czugunow

Środowy wieczór był okazją dla ostrowskich kibiców żużla, aby zrobić sobie wspólne zdjęcia z zawodnikami Arged Malesy Ostrów i poprosić o autografy.

Po towarzyskim meczu z Orlen Oil Motorem Lublin żużlowcy Arged Malesy Ostrów spotkali się z kibicami w Ostrowskim Centrum Kultury. Była to okazja, aby zaprezentować sympatykom „czarnego sportu” pierwszy zespół, sztab trenerski oraz młody narybek TŻ Ostrovia.

Kibice najgłośniej przywitali nowych zawodników pierwszego zespołu: Gleba Czugunowa, Wiktora Jasińskiego i Frederika Jakobsena. To wzmocnienia, które mają dać jakość drużynie marzącej o powrocie do PGE Ekstraligi. Poprzednia przygoda z najlepszą ligą żużlową świata zakończyła się po jednym sezonie. W poprzedniej edycji rozgrywek ostrowscy żużlowcy pokazali, że – rywalizując szczebel niżej – stać ich na wiele. Przebudowany zespół ma dać odpowiedź na to, czy jest realna szansa, aby znowu znaleźć się w gronie najlepszych.

Środowy sparing z Orlen Oil Motorem Lublin pokazał, że ostrowscy żużlowcy są w stanie nawiązywać walkę, ale wygrywać wyścigi z jedną z najlepszych ekip w kraju jeszcze nie. To jednak dopiero początek okresu przygotowawczego, a oba zespoły wystąpiły w sparingu w osłabieniu. Wiele czynników i zmiennych spowodowało, że trudno na tym etapie wyciągać jakiekolwiek wnioski.

Drugi sparing Arged Malesa Ostrów rozegra w Wielką Sobotę. 30 marca rywalem będzie Falubaz Zielona Góra.

Inauguracja sezonu została zaplanowana na niedzielę, 14 kwietnia o 14:00. Ostrowski zespół pojedzie w Bydgoszczy z tamtejszą Polonią.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz