Żużlowcy czekają na treningi. We wtorek eliminacje Złotego Kasku w Ostrowie?

0
Żużlowcy Ostrovii wciąż czekają na możliwość rozpoczęcia treningów. Na dziś tor nie nadaje się jeszcze do jazdy. - Wstępnie zaplanowaliśmy treningi na czwartek i piątek. Dziś jednak trudno powiedzieć, czy one dojdą do skutku - mówi nam Mariusz Staszewski, trener Ostrovii. Tymczasem we wtorek Główna Komisja Sportu Żużlowego opublikowała listy startowe eliminacji Złotego Kasku. Jeden z turniejów we wtorek, 27 marca miałby się odbyć w Ostrowie. Nie wiadomo, czy ten turniej dojdzie do skutku. Jedną kwestią są warunki pogodowe. Druga sprawa dotyczy tego, że środowisko żużlowe chciałoby, żeby władze GKSŻ przełożyły eliminacje na inny termin. Na ten moment nie ma jednak żadnej decyzji.

-Od strony organizacyjnej będziemy gotowi do przeprowadzenia tych zawodów. Wszystko jednak zależy od pogody – mówi nam Radosław Strzelczyk, prezes ostrowskiego klubu, który planuje rozpoczęcie wtorkowego turnieju o godzinie 16.00.

Lista startowa turnieju w Ostrowie Wlkp. prezentuje się bardzo ciekawie. Największą gwiazdą będzie Jarosław Hampel. Obok niego na Stadionie Miejskim w Ostrowie pojawić się mają tacy zawodnicy, jak Piotr Protasiewicz, Grzegorz Zengota, czy Tobiasz Musielak. Ostrovię reprezentować będą: Kamil Brzozowski i Patryk Dolny. Poza tym w zawodach zobaczymy Tomasza Jędrzejaka i Mateusza Szczepaniaka.

Turnieje eliminacyjne Złotego Kasku, listy startowe:

Gdańsk:
1. Michał Szczepaniak (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
2. Krystian Pieszczek (MRGARDEN GKM Grudziądz)
3. Oskar Fajfer (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
4. Krzysztof Buczkowski (MRGARDEN GKM Grudziądz)
5. Szymon Woźniak (Cash Broker Stal Gorzów)
6. Tomasz Gapiński (Euro Finannce Polonia Piła)
7. Krzysztof Kasprzak (Cash Broker Stal Gorzów)
8. Mirosław Jabłoński (Car Gwarant Start Gniezno)
9. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno)
10. Kacper Gomólski (Falubaz Zielona Góra)
11. Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno)
12. Dawid Lampart (Speed Car Motor Lublin)
13. Paweł Przedpełski (Get Well Toruń)
14. Jakub Jamróg (Grupa Azoty Unia Tarnów)
15. Igor Kopeć-Sobczyński (Get Well Toruń)
16. Artur Mroczka (Grupa Azoty Unia Tarnów)

R1. Dominik Kossakowski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
R2. Wiktor Lampart (Speed Car Motor Lublin)

Awans: 4 zawodników

Poznań
1. Mateusz Borowicz (PSŻ Poznań)
2. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno)
3. Rafał Karczmarz (Cash Broker Stal Gorzów)
4. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno)
5. Robert Miśkowiak (Orzeł Łódź)
6. Damian Dróżdż (Betard Sparta Wrocław)
7. Norbert Kościuch (Orzeł Łódź)
8. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław)
9. Marcel Kajzer (PSŻ Poznań)
10. Oskar Polis (OK Kolejarz Opole)
11. Daniel Jeleniewski (Speed Car Motor Lublin)
12. Sebastian Ułamek (OK Kolejarz Opole)
13. Daniel Kaczmarek (Get Well Toruń)
14. Kacper Woryna (ROW Rybnik)
15. Sebastian Niedźwiedź (Falubaz Zielona Góra)
16. Artur Czaja (ROW Rybnik)

R1. Wiktor Trofimow (Fogo Unia Leszno)
R2. Michał Łopaczewski (PSŻ Poznań)

Awans: 4 zawodników + R1 w finale

Ostrów
1. Kamil Brzozowski (MDM Komputery TŻ Ostrovia)
2. Marcin Jędrzejewski (Arge Speedway Wanda Kraków)
3. Patryk Dolny (MDM Komputery TŻ Ostrovia)
4. Ernest Koza (Arge Speedway Wanda Kraków)
5. Tomasz Jędrzejak (Stal Rzeszów)
6. Grzegorz Zengota (Falubaz Zielona Góra)
7. Piotr Protasiewicz (Falubaz Zielona Góra)
8. Patryk Rolnicki (Grupa Azoty Unia Tarnów)
9. Jarosław Hampel (Falubaz Zielona Góra)
10. Adrian Gała (Car Gwarant Start Gniezno)
11. Damian Baliński (Stainer Unia Kolejarz Rawicz)
12. Marcin Nowak (Car Gwarant Start Gniezno)
13. Adrian Miedziński (forBET Włókniarz Częstochowa)
14. Mateusz Szczepaniak (ROW Rybnik)
15. Tobiasz Musielak (forBET Włókniarz Częstochowa)
16. Adrian Cyfer (Euro Finannce Polonia Piła)

R1. Zbigniew Suchecki (MDM Komputery TŻ Ostrovia)
R2. Oskar Bober (Speed Car Motor Lublin)

Awans: 4 zawodników + R2 w finale

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick