Zrobili zakupy za ponad 1200 zł i… nie zapłacili. Monitoring nie zawiódł

0
Fot. pixabay.com
35-latka z Ostrzeszowa oraz dwóch obywateli Gruzji w wieku 34 i 37 lat odpowiedzą przed sądem za kradzież. Kobieta postanowiła uszczuplić półki jednej z drogerii. Z kolei mężczyźni sklepu spożywczo-monopolowego. Ich "zakupy" osiągnęły kwotę ponad 1200 złotych.

35-latka została zatrzymana na terenie drogerii w ostrzeszowskiej galerii handlowej. Policjanci zostali wezwani, a po przyjeździe na miejsce okazało się, że w tej chwili do kradzieży nie doszło, ale pracownik ochrony rozpoznał kobietę jako sprawczynię wcześniejszych kradzieży na terenie sklepu. – Po przejrzeniu zapisu z monitoringu okazało się, że 35-letnia mieszkanka Ostrzeszowa w dniu 13 grudnia 2021 roku oraz w dniu 03 stycznia dokonała kradzieży produktów drogeryjnych o łącznej wartości 570 złotych – mówi st. asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie.

Kobieta za swoje kradzieże odpowie przed sądem. Podobnie, jak dwóch mężczyzn w wieku 34 i 37 lat, obywatele Gruzji. W tym wypadku, policjanci zostali wezwani do jednej ze sklepów spożywczo-monopolowych na terenie Kraszewic w powiecie ostrzeszowskim. – W rozmowie ze zgłaszającą ustalili, że dwóch mężczyzn w okresie od 21 grudnia 2021 roku do 15 stycznia 2022 roku dokonało kradzieży artykułów spożywczych oraz napojów alkoholowych na łączną kwotę 661 złotych. Moment kradzieży został zarejestrowany przez znajdujący się na terenie sklepu monitoring, który kobieta okazała policjantom – przekazuje rzeczniczka ostrzeszowskiej policji.

Mężczyźni zostali odnalezieni. Okazało się, że obywatele Gruzji, którzy są zatrudnieni w jednym z zakładów produkcyjnych na terenie Kraszewic. Wobec nich także toczy się postępowanie karne i za kradzież odpowiedzą przed sądem.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick