Zrób przelew za seniora! Razem z PROMAX można pomóc

0
Pod hasłem „Zrób przelew za seniora” PROMAX zachęca do pomagania osobom starszym – babciom, dziadkom i sąsiadom. Jak wiadomo to ta grupa wiekowa, która jest najbardziej narażona na ryzyko powikłań związanych z zarażeniem koronawirusem.

Propozycja wsparcia w opłaceniu abonamentu za usługi miałaby być także okazją do zaproponowania szerszej pomocy np. w zakupach spożywczych, zakupie niezbędnych leków i tym podobnych. – Pomimo rozwoju technologii i oferowaniu coraz wygodniejszych form płatności stale utrzymujemy funkcjonowanie kas w naszych biurach. Robimy to głównie z myślą o osobach starszych, którym często trudniej odnaleźć się w technologicznych nowinkach. Jak wiadomo z powodu obecnej sytuacji do 28 marca nasze Biura Obsługi Abonenta pozostają zamknięte, dlatego zachęcamy do wspierania bliskich oraz sąsiadów w tym trudnym czasie – mówi Karolina Okrój, dyrektor generalna PROMAX.

O czym należy pamiętać wykonując przelew?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na numer indywidualnego rachunku bankowego, na który dokonywana jest płatność. Informację o numerze rachunku i wysokości opłacanej faktury można znaleźć na dowodzie zapłaty z kasy – warto zapytać, czy senior taki posiada. Trzeba też zwrócić uwagę, czy abonent posiada także telefon stacjonarny, gdyż wtedy (w zależności od ilości rozmów telefonicznych) wysokość rachunku może być każdego miesiąca różna. – Mamy nadzieję, że nasza akcja zainspiruje młodych ludzi do działania i pomocy. Ogólnopolska akcja pod hasztagiem #zostanwdomu to prawdziwy obywatelski test dla naszego społeczeństwa – dodaje Karolina Okrój.

PROMAX informuje, że płatności za usługi można wykonywać online na kilka sposobów np. korzystając z szybkich płatności dostępnych na platformie ePromax lub wykonując zwykły przelew przez Internet.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick